mate doma zimu

Máte doma zimu? Zateplite a ušetríte

Aby sme náš dom či byt označovali ako domov musíme sa v ňom predovšetkým cítiť dobre. Tento pocit nám dodáva nielen vybavenie domácnosti ale predovšetkým poriadok a teplo, ktoré nám udrie do očí hneď ako otvorime dvere. Aby sme znižovali naše náklady, ale stále mali dostatok tepla naše domy zatepľujeme. Ak vlastníte predovšetkým staršiu nehnuteľnosť, úniky tepla sú značné, keďže sa na úsporu tepla príliš nehľadelo.

Keďže teplo stúpa hore sú to najmä Vaše strechy, ktorými uniká najviac tepla. Ak máte plochú strechu, môže Vás tešiť skutočnosť, že nemusíte z nej odhadzovať sneh. Straty tepla sú však enormné. Zateplenie strechy by sme teda nemali zanedbať a venovať jej dostatočnú pozornosť pri samotnom zatepľovaní celej budovy. Obnova plášťa však ide ruka v ruke s výmenou starých okien. Na rodinnom dome Vám však teplo uniká aj cez netesné dvere, preto by výmena tých starých za nové plastové okná aj dvere mala byť súčasťou kompletnej rekonštrukcie Vášho domu.

Tieto zásahy do stavby sú finančne a časovo náročné avšak táto rekonštrukcia Vám v konečnom dôsledku ušetrí nemalé finančné prostriedky. Obnova v podobe zateplenia je často nevyhnutnosťou. Ak práve nedisponujete potrebnou hotovosťou, môžete si potrebné peniaze požičať. Pôžičky sú dnes populárne a výhodné najmä na potrebnú rekonštrukciu či kúpu nového bývania. Ponúkajú rýchli prístup k peniazom, a preto sú vyhľadávané najmä pri nepredvídateľných udalostiach, ktoré vyžadujú rýchly zásah odborníkov.

Obnova fasády a samotné zateplenie sú zásadným krokom k úspore finančných prostriedkov. Podstatným je však aj spôsob vykurovania. Vhodnou voľbou krbovej pece sa dá jednoducho vykúriť aj menší rodinný dom. Tie sa dnes vyrábajú v rôznych prevedeniach a dizajnoch, takže určite nájdete tie pravé pre Váš domov.

Oddych pri blikajúcom ohni zabezpečí aj pohodlné sedenie. Moderným riešením s vysokou mierou pohodlia, sú sedacie vaky od sedacivakemi.sk. –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje