LEIERTHERM – kvalita za rozumnú cenu
Galéria (9)

LEIERTHERM – kvalita za rozumnú cenu

 Vývoj stavebných technológii umožňuje stále výraznejšie zrýchlenie pracovných postupov, smeruje ku skráteniu a zjednodušeniu procesu výstavby ako aj k zníženiu počtu pracovníkov potrebných na montáž. Cena a čas realizácie sa stali v súčasnosti dôležitým kritériom pri výbere technológie výstavby. 

Galéria

 Týmto nárokom vyhovuje moderný stavebný materiál, tehla LEIERTHERM. Tehla je stále obľúbený stavebný prvok, používaný hlavne pre jednoduchú výstavbu, relatívnu rýchlosť realizácie, ako aj pre svoje dobré stavebnotechnické vlastnosti. Nadnárodný výrobca stavebných materiálov, firma Leier vybudoval v Petrovanoch pri Prešove jednu z najmodernejších tehelní Európy. Spoločnosť ponúka sortiment tehliarskych produktov s obchodným názvom LEIERTHERM. V sortimente sú všetky keramické murovacie tvárnice bežné používané v konštrukciách stavieb – na obvodové nosné steny, vnútorné nosné steny aj vnútorné deliace steny. Parametre uvedených výrobkov spĺňajú kvalitatívne požiadavky kladené na energeticky a technicky optimálne dimenzované konštrukcie, ktoré sú z nich zhotovené. Pri využití najmodernejšej výrobnej technológie je ročná výrobná kapacita 160 mil. NF, čím sa tehelňa radí ku skupine najväčších výrobných závodov v strednej a východnej Európe.

 
Prečo zvoliť tehly LEIERTHERM:
•majú stabilný rozmer, čím zaručujú presnosť kladenia
•vyhotovenie na pero a drážku výrazne skracuje čas montáže
•poskytujú optimálny podklad pri omietaní
•vďaka dosahovaným tepelnoizolačným vlastnostiam ušetríte náklady na vykurovanie
•difúzia vodných pár vytvára prirodzenú obytnú klímu
 
Doplnkovým sortimentom na preklenutie stavebných otvorov pre okná a dvere sú keramické predpäté preklady, vyrábané v rozpätí 50 až 350 mm, typu MDE, MDA, MDVA a STRONG. Predpätý preklad MDE má keramický plášť a svojou výškou 23,8 cm zodpovedá výške tehly, preto je jeho montáž veľmi jednoduchá a rýchla. Šírka prekladu je 8 cm. Preklad STRONG so šírkou 11,5 cm a výškou 7,1 cm s keramickým plášťom je určený na preklenutie okenných a dverných otvorov. Na tento typ prekladu nie je potrebná žiadna zdvíhacia technika, čo výrazne urýchľuje montáž. Časť nad osadeným prekladom musí byť zamurovaná alebo vyliata betónom. Preklad MDA slúži na preklenutie okenných a dverných otvorov bez tepelných mostov a preklady MDVA sa používajú na preklenutie otvorov pri priečkach. MDVA sú mimoriadne ľahké a v prípade potreby je možné ich narezať na potrebnú veľkosť priamo na stavbe.
 
Spoločnosť LEIER Baustoffe SK, s. r. o. vyrába kompletný sortiment stavebných materiálov na hrubú stavbu a dotvorenie záhrad.
 
LEIER Baustoffe SK, s. r. o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje