Leier Durisol – stavebný systém pre zdravé bývanie

Leier Durisol – stavebný systém pre zdravé bývanie

Popri tradičných  sa stále vo väčšej miere presadzujú aj moderné stavebné systémy, vhodné aj pre projekt nízkoenergetického domu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Do tejto kategórie sa radí aj stavebný materiál Durisol, ktorý má vo svojej ponuke spoločnosť Leier Baustoffe SK.

foto: Energy Domy s.r.o.
Vďaka dlhodobému poctivému vývoju vám prinášame moderný produkt, ktorý sa svojimi vlastnosťami zapíše do histórie. Durisol je ľahký na manipuláciu, má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a vytvára zdravé prostredie pre vaše bývanie. 
Základnou výrobnou surovinou Durisolu je drevná štiepka (až 90% objemu) spevnená a zušľachtená prírodnými mineralizačnými komponentmi. Pri výrobe durisolových tvaroviek prechádza štiepka procesom mineralizácie, ktorý  ju robí odolnejšou voči vode, soliam a ostatným vonkajším vplyvom. Pridaním cementu a mineralizačných prísad sa získava nehorľavosť materiálu. V závere výrobného procesu sa štiepko-cementová masa lisuje a následne frézuje na presné rozmery tvarovky. Existuje široká ponuka produktov a tvarov, šitá na mieru konkrétnym stavebným účelom a projektovým riešeniam.
Stavebný systém Durisol ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo. Jeho ďalšou skvelou vlastnosťou je výborná difúzia vodných pár, čím sa efektívne reguluje vlhkosť vzduchu v miestnosti a vytvára sa tak zdravá klíma v interiéri. Výhodou stavebného systému Durisol je  aj rýchlosť výstavby. Za jeden deň je možné postaviť až jedno podlažie domu. Durisolové tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie.

Podmienky pre optimálnu klímu                                                          

Vynikajúca difúzia vodných pár, dôležitá najmä pri obytných stavbách. Zloženie durisolového muriva umožňuje prechod vodnej pary, vďaka čomu je v interiéri vyvážený pomer medzi teplotou a vlhkosťou vzduchu.
Vysoká odolnosť voči hluku. Je vysoko účinná, preto sa Durisol čoraz viac uplatňuje pri stavbách protihlukových stien popri diaľniciach, železniciach a na ochranu obytných zón pred nadmerným hlukom.
Rýchla a presná výstavba. Durisolové tvarovky do seba dobre zapadajú a vďaka tvarovej variabilite sa plne prispôsobujú predstavám investora. 
Tvarovky sú odolné voči  poveternostným vplyvom a sú mrazuvzdorné. Možno ich teda v každom počasí skladovať na stavenisku a aj v zime ich možno spracovať. Prirodzená izolačná schopnosť dreveného plášťa a schopnosti zadržania teploty v betónovom jadre neprináša len značnú úsporu nákladov na kúrenie v zime, ale aj nákladov na ochladzovanie v lete.
ZDROJ PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.