Leier Durisol – pre zdravé bývanie

Leier Durisol – pre zdravé bývanie

Popri tradičných sa stále vo väčšej miere presadzujú aj moderné stavebné systémy, vhodné aj pre projekt nízkoenergetického domu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Do tejto kategórie sa radí aj stavebný materiál Durisol, ktorý má vo svojej ponuke spoločnosť Leier Baustoffe SK.

100% ekologický materiál Durisol

Zjednodušene povedané, svojim zložením stavebný materiál Durisol predstavuje kompromis medzi  masívnym drevom a betónovou tvarovkou. Z oboch materiálov si osvojil tie najlepšie vlastnosti a ich spojením vznikol unikátny systém. Základnou výrobnou surovinou Durisolu je drevná štiepka (až 90% objemu) spevnená a zušľachtená prírodnými mineralizačnými komponentmi. Pri výrobe durisolových tvaroviek prechádza štiepka procesom mineralizácie, ktorý  ju robí odolnejšou voči vode, soliam a ostatným vonkajším vplyvom. Pridaním cementu a mineralizačných prísad sa získava nehorľavosť materiálu. V závere výrobného procesu sa štiepko-cementová masa lisuje a následne frézuje na presné rozmery tvarovky. Existuje široká ponuka produktov a tvarov, šitá na mieru konkrétnym stavebným účelom a projektovým riešeniam.

foto: Energy Domy s.r.o.

foto: Energy Domy s.r.o.

www.leier.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.