Galéria (6) Zdroj: COLORLAK

Jednoduché a praktické riešenie na väčšinu povrchov

Kvalitné vodouriediteľné farby dnes zvládnu a vydržia naozaj veľa. Nespornou výhodou je ich ekologická prívetivosť (šetrnosť), vysoká odolnosť voči pôsobeniu UV žiarenia, poveternostným podmienkám a veľmi rýchle schnutie.

V2030 COLORNAL MAT
vodouriediteľná matná rýchloschnúca farba

Receptúra postavená na nových akrylátových disperziách vytvára z COLORNALu veľmi odolný a húževnatý ochranný náter, ktorý je vhodný na nátery rôznych povrchov, ktorým zaisťuje vysokú a dlhodobú životnosť. S nadhľadom môžeme povedať, že prekryje takmer všetko. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodaný priamo v aplikačnej konzistencii. Teda pre náter štetcom alebo striekanie nie je potrebé ho riediť, farbu zamiešaš a aplikuješ.

S COLORNALom odpadá dlhé čakanie na zasychanie jednotlivých vrstiev alebo dokonca samostatného základu. Už po niekoľkých minútach je povrch suchý na dotyk a bežné vyzrievanie netrvá viac ako 4-5 hodín. Pri viacvrstvovom nátere je možné aplikovať ďalšiu vrstvu už po cca 5 hodinách. Práca je tak veľmi rýchla a celý náter možno stihnúť za jediný deň či víkend.

Galéria

COLORNAL V2030 sa používa k najrôznejším odolným matným (novým i opravovaným) vonkajším aj vnútorním náterom kovov (pozink, hliník, meď, oceľ, liatina), dreva, drevotrieskových dosiek, minerálnych podkladov (betón, murivo, omietky, kameň), vláknocementových dosiek, neglazurovanej keramiky, papiera a lepenky. Na väčšinu týchto materiálov sa V2030 môže aplikovať priamo, bez základu. Toto platí napríklad pri priamom nátere na starý i nový pozink alebo meď, a na vybrané druhy plastov (ako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Zdroj: COLORLAK

Pri požiadavke zaistenia antikoróznej ochrany (na oceľ a liatinu), alebo priľnavosti na problematické kovy (hliník) je odporúčané použiť špecializovaný AQUAREX V2115.

A krátko tu predstavíme aj AQUAREX. Ten je určený pre základné i vrchné nátery zinku (i na nový), mosadze, hliníka i k antikoróznym náterom ocele pre vnútorné aj vonkajšie prostredie (napr. Strechy, odkvapy, oplotenie, parapety, kovové konštrukcie a pod.). AQUAREX slúži tiež k rozmanitým náterom dreva, betónu, omietok, muriva a vybraných druhov plastov (umakart, ABS, tvrdé PVC, polystyrén) v dome i záhrade. Prednosťou V2115 je vysoká odolnosť proti UV žiareniu a poveternostným podmienkam (nežltne), výborná antikorózna ochrana, ľahko sa aplikuje, rýchlo zasychá a vhodný je aj na detské hračky. Už po niekoľkých minútach je povrch AQUAREXu suchý na dotyk a bežné vyzrievanie netrvá viac ako tri až štyri hodiny. O kvalite AQUAREXu svedčí aj jeho masové využitie v priemyselných aplikáciách ako sú oceľové konštrukcie a opláštenia hál alebo pri nákladných železničných vagónoch. Mimo základnú ponuku 15 RAL odtieňov, je možnosť si nechať natónovať svoj odtieň (tisíce odtieňov) v sieti tónovacích miest COLORLAK radu DEKOR.

Zdroj: COLORLAK

V prípade požiadavky brúsenia dreva odporúčame použiť AQUACOL PRIMER V2070 s možnosťou rýchleho brúsenia a kvalitného vyrovnania veľmi drobných nerovností.

COLORNAL je možné použiť aj pre nátery betónových podláh, kde pôsobí len mierne pochôdzne (mechanické) zaťaženie (má atest na protisklznosť podláh), ako sú napr. pivnice, špajze alebo rôzne komory.

V2030 má vysokú odolnosť proti poveternostným podmienkam a UV žiareniu (nežltne), rýchlo zasychá a vytvára trvale vysoko pružný a odolný film, ktorý je vhodný napríklad aj pre povrchovú úpravu striech (plechových, betónových alebo vláknocementových krytín).

COLORNAL MAT je ponúkaný v základnej škále 10 odtieňov.

Zdroj: PR článok Spoločnosti COLORLAK, a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje