istota tepla a bezpecia vdaka kominovemu systemu
Galéria (4)

Istota tepla a bezpečia vďaka komínovému systému

Sezóna vykurovania je v plnom prúde. Zima je v tomto roku skutočne tuhá a dlhá. Bez kozuba, plynového kotla, radiátora či elektrického ohrievača sa v súčasnosti jednoducho nedá prežiť. Keďže vykurovacia sústava je základnou zložkou každého domu, postupujte pri jej plánovaní a výbere veľmi precízne. Rozhodujúca je nielen cena, ale aj správny výber paliva a vhodného komína. Vsaďte na nezávislosť. Vy sami sa rozhodnite, aké palivo chcete teraz, ale aj v budúcnosti využívať.

Galéria

Pri voľbe vykurovacej sústavy treba okrem nezávislosti prihliadať aj na jej bezpečnosť. Vykurovacie spotrebiče a komíny dostávajú v tomto období poriadne zabrať. Tlač, televízia i rádia sú v súčasnosti plné informácií o požiaroch rodinných domov či otravách spalinami, ktoré vznikli pri vykurovaní. V dôsledku ľudskej neopatrnosti, ale aj nízkej miery zodpovednosti dochádza k stratám na životoch či poškodeniu majetkov. Prísť o príbytok vďaka nedbanlivosti je zbytočné. Značný podiel na zhorených domoch či priotrávených ľuďoch majú najmä komíny. Strachu z vyhorenia, ale aj neistoty tepla sa zbavíte vďaka komínovým systémom Schiedel.

Komínový systém zaručuje vždy dostatok tepla
Kombinovať viac druhov vykurovacích spotrebičov sa v súčasnosti oplatí. V prípade nedostatočného výkonu jedného zdroja, jednoducho prejdete na druhý. Prestup z jedného paliva na iné však nie je vždy jednoduchý. Vyžaduje si to mať kvalitný komín. Spoľahlivým riešením sú komínové systémy Schiedel. Ide o univerzálne komíny, pri ktorých sa pri zmene paliva zaobídete bez náročného a nákladného vložkovania. Navyše získate neoceniteľnú možnosť voľby. S komínovými systémami neprídete o pohodlie ani v prípade odstavenia dodávky plynu, ani pri výpadku elektrickej energie, ani pri nedostatku dreva či zvýšení ceny niektorého z palív. To, že dnes je isté palivo pomerne lacné, neznamená, že si svoju priaznivú cenu udrží aj o rok. Počiatočná investícia do komínového systému sa vám vráti v podobe nezávislosti a tiež nižších nákladov na vykurovanie. Či už preferujete tuhé palivo alebo plyn, komínové systémy Schiedel vám ponúkajú obe možnosti vykurovania. Vďaka kvalitnej realizácii spalinovej cesty v komínových systémoch Schiedel môžete naplno využiť účinnosť pripojeného spotrebiča.

Odhoďte obavy z vyhorenia domu
Súčasné technológie spaľovania si vyžadujú komín, ktorý zapadne do systému celej vykurovacej sústavy a nebude ohrozovať obyvateľov domu. Základom bezpečného domova je hygienický a zároveň bezpečný odvod spalín cez strechu. Komínové systémy Schiedel majú komínovú rúru vyrobenú z technickej keramiky. Tenká stena šamotovej vložky znižuje tepelný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Moderné komínové systémy Schiedel zaručujú bezpečnosť proti deštrukčným účinkom spalín, odolnosť proti vlhkosti a tiež korózii. Navyše sa vyznačujú vysokou tepelnou odolnosťou a tesnosťou. K vytvoreniu bezpečného domova však okrem kvalitného komínového systému potrebujete svoj komín aj pravidelne kontrolovať. Zahrávať sa s ohňom sa už mnohým nevyplatilo, preto jeho silu nepodceňujte. Svojím zodpovedným prístupom sa nepripravíte ani o svoj život a život vašich blízkych, ani o svoj majetok. Komíny pripojené na spotrebiče na tuhé či kvapalné palivá s tepelným výkonom do 50 kW treba kontrolovať každé štyri mesiace. Komíny na plynné palivá a  komíny s vložkou musia prejsť revíziou každých 12 mesiacov.

Zvoľte si Schiedel UNI PLUS alebo ABSOLUT
Vysokú bezpečnosť pre obyvateľov domu a zároveň nezávislosť predstavujú komínové systémy UNI PLUS alebo ABSOLUT. Oba komínové systémy majú dobrý ťah, vysokú odolnosť, dlhú životnosť a skladajú sa z kvalitných konštrukčných prvkov. Rúra z technickej keramiky garantuje vysokú požiarnu bezpečnosť (teploty v oblasti vyhorenia do viac ako 1000 °C), odolnosť proti vlhkosti (teploty splodín pod oblasťou kondenzácie) a ochranu pred koróziou. Interné, ale aj externé skúšky vlastností keramickej vložky preukázali, že systémové komíny Schiedel majú v porovnaní s konkurenčnými výrobkami 3x väčšiu odolnosť. Ochránia vás tak pred vyhorením sadzí. Okrem toho vám umožnia vybrať si optimálne vykurovacie palivo. Rastúce ceny energií, nové predpisy o úspore energií, neistota v zásobovaní a tiež zvyšujúce sa ekologické povedomie sú dôkazom toho, že ľudia by si mali zabezpečiť nezávislé vyhrievanie svojich domov. Komíny Schiedel patria k univerzálnym komínovým systémom, ktoré možno pripojiť na akýkoľvek vykurovací spotrebič. Zaručujú vysokú účinnosť aj pre najmodernejšie vykurovacie technológie.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk

Foto: Schiedel

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.