Istota tepla a bezpečia vďaka komínovému systému

istota tepla a bezpecia vdaka kominovemu systemu

Sezóna vykurovania je v plnom prúde. Zima je v tomto roku skutočne tuhá a dlhá. Bez kozuba, plynového kotla, radiátora či elektrického ohrievača sa v súčasnosti jednoducho nedá prežiť. Keďže vykurovacia sústava je základnou zložkou každého domu, postupujte pri jej plánovaní a výbere veľmi precízne. Rozhodujúca je nielen cena, ale aj správny výber paliva a vhodného komína. Vsaďte na nezávislosť. Vy sami sa rozhodnite, aké palivo chcete teraz, ale aj v budúcnosti využívať.

Pri voľbe vykurovacej sústavy treba okrem nezávislosti prihliadať aj na jej bezpečnosť. Vykurovacie spotrebiče a komíny dostávajú v tomto období poriadne zabrať. Tlač, televízia i rádia sú v súčasnosti plné informácií o požiaroch rodinných domov či otravách spalinami, ktoré vznikli pri vykurovaní. V dôsledku ľudskej neopatrnosti, ale aj nízkej miery zodpovednosti dochádza k stratám na životoch či poškodeniu majetkov. Prísť o príbytok vďaka nedbanlivosti je zbytočné. Značný podiel na zhorených domoch či priotrávených ľuďoch majú najmä komíny. Strachu z vyhorenia, ale aj neistoty tepla sa zbavíte vďaka komínovým systémom Schiedel.

Komínový systém zaručuje vždy dostatok tepla
Kombinovať viac druhov vykurovacích spotrebičov sa v súčasnosti oplatí. V prípade nedostatočného výkonu jedného zdroja, jednoducho prejdete na druhý. Prestup z jedného paliva na iné však nie je vždy jednoduchý. Vyžaduje si to mať kvalitný komín. Spoľahlivým riešením sú komínové systémy Schiedel. Ide o univerzálne komíny, pri ktorých sa pri zmene paliva zaobídete bez náročného a nákladného vložkovania. Navyše získate neoceniteľnú možnosť voľby. S komínovými systémami neprídete o pohodlie ani v prípade odstavenia dodávky plynu, ani pri výpadku elektrickej energie, ani pri nedostatku dreva či zvýšení ceny niektorého z palív. To, že dnes je isté palivo pomerne lacné, neznamená, že si svoju priaznivú cenu udrží aj o rok. Počiatočná investícia do komínového systému sa vám vráti v podobe nezávislosti a tiež nižších nákladov na vykurovanie. Či už preferujete tuhé palivo alebo plyn, komínové systémy Schiedel vám ponúkajú obe možnosti vykurovania. Vďaka kvalitnej realizácii spalinovej cesty v komínových systémoch Schiedel môžete naplno využiť účinnosť pripojeného spotrebiča.

Odhoďte obavy z vyhorenia domu
Súčasné technológie spaľovania si vyžadujú komín, ktorý zapadne do systému celej vykurovacej sústavy a nebude ohrozovať obyvateľov domu. Základom bezpečného domova je hygienický a zároveň bezpečný odvod spalín cez strechu. Komínové systémy Schiedel majú komínovú rúru vyrobenú z technickej keramiky. Tenká stena šamotovej vložky znižuje tepelný rozdiel medzi vnútorným a vonkajším povrchom. Moderné komínové systémy Schiedel zaručujú bezpečnosť proti deštrukčným účinkom spalín, odolnosť proti vlhkosti a tiež korózii. Navyše sa vyznačujú vysokou tepelnou odolnosťou a tesnosťou. K vytvoreniu bezpečného domova však okrem kvalitného komínového systému potrebujete svoj komín aj pravidelne kontrolovať. Zahrávať sa s ohňom sa už mnohým nevyplatilo, preto jeho silu nepodceňujte. Svojím zodpovedným prístupom sa nepripravíte ani o svoj život a život vašich blízkych, ani o svoj majetok. Komíny pripojené na spotrebiče na tuhé či kvapalné palivá s tepelným výkonom do 50 kW treba kontrolovať každé štyri mesiace. Komíny na plynné palivá a  komíny s vložkou musia prejsť revíziou každých 12 mesiacov.

Zvoľte si Schiedel UNI PLUS alebo ABSOLUT
Vysokú bezpečnosť pre obyvateľov domu a zároveň nezávislosť predstavujú komínové systémy UNI PLUS alebo ABSOLUT. Oba komínové systémy majú dobrý ťah, vysokú odolnosť, dlhú životnosť a skladajú sa z kvalitných konštrukčných prvkov. Rúra z technickej keramiky garantuje vysokú požiarnu bezpečnosť (teploty v oblasti vyhorenia do viac ako 1000 °C), odolnosť proti vlhkosti (teploty splodín pod oblasťou kondenzácie) a ochranu pred koróziou. Interné, ale aj externé skúšky vlastností keramickej vložky preukázali, že systémové komíny Schiedel majú v porovnaní s konkurenčnými výrobkami 3x väčšiu odolnosť. Ochránia vás tak pred vyhorením sadzí. Okrem toho vám umožnia vybrať si optimálne vykurovacie palivo. Rastúce ceny energií, nové predpisy o úspore energií, neistota v zásobovaní a tiež zvyšujúce sa ekologické povedomie sú dôkazom toho, že ľudia by si mali zabezpečiť nezávislé vyhrievanie svojich domov. Komíny Schiedel patria k univerzálnym komínovým systémom, ktoré možno pripojiť na akýkoľvek vykurovací spotrebič. Zaručujú vysokú účinnosť aj pre najmodernejšie vykurovacie technológie.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteViac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk

Foto: Schiedel

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.