ISOVER TF PROFI? Superstar medzi fasádnymi izoláciami

Izolácia fasády
Zdroj: Isover

Pri stavbe svojho vysnívaného domu či rekonštrukcii toho starého treba siahnuť po kvalitných materiáloch. Výnimkou nie je ani úprava fasády, ktorú si môžete urobiť podľa svojich predstáv tak, aby aj po technickej stránke spĺňala tie najvyššie kritéria.

Všímajte si nielen vzhľad fasády, ale i to, čo sa skrýva pod povrchom – a teda funkčnosť a čo najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti použitých výrobkov. Inovatívnou novinkou medzi fasádnymi izolačnými doskami je nehorľavá izolácia ISOVER TF PROFI, ktorá má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti so zvukovou izoláciou v jednom. Tento ekologický produkt s vysokou paropriepustnosťou je vyrobený z prírodných materiálov.

Tepelná izolácia domu
Zdroj: Isover

Na riešenie povrchovej úpravy kontaktného zatepľovacieho systému sa odporúčajú tenkovrstvové omietky a nátery s nízkym difúznym odporom, napríklad na minerálnej, silikátovej či silikónovej báze. Na povrchovú úpravu z kamenného a keramického obkladu sa odporúčajú izolačné dosky ISOVER NF 333. Pre vatové systémy sa zas používajú všetky priedušné typy omietok.

Tepelno-izolačné dosky je možné lepiť iba na súdržný, dostatočne pevný a rovný podklad bez prachu a nečistôt. Povrch fasády môžete predtým umyť, starú omietku napenetrovať a nerovnosti vyrovnať novou omietkou.

Pozrite si celý montážny postup

Zdroj: Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.