Hrubá stavba do dvoch mesiacov 4. časť: Komfortný a bezpečný domov

image 24603 25 v1

Ako sa žije v dome, ktorého hrubú stavbu možno postaviť do dvoch mesiacov? Vďaka stavebnému systému VARIANT-HAUS® ušetríte na hrubej stavbe a spotrebe energií. Navyše, si vychutnáte komfortné a zdravé bývanie. Aká bude kvalita bývania v rodinnom dome v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš?

Stavebný systém VARIANT-HAUS® kombinuje betónový monolit s efektívnym zateplením tvarovkami zo sivého polystyrénu Neopor® s hrúbkou 35 cm. Obvodové steny s vynikajúcimi tepelnoizolačnými parametrami zaručujú dostatočné vnútorné povrchové teploty stien. Vďaka tomu nedochádza ku kondenzácii vodných pár na vnútorných povrchoch stien, čo je významnou prevenciou rizika vzniku plesní. Príjemnú klímu v obytných priestoroch zabezpečuje prirodzene regulovaná vlhkosť vnútorného prostredia.

materiál
      Tri základné druhy tvárnic: tvárnica pre vnútorné priečky (25 cm), tvárnica pre obvodové steny (35 cm) a tvárnica pre pasívne domy (45 cm). Tvárnica vhodná na stavbu pasívnych domov bude na našom trhu dostupná od roku 2015.

Komfort, bezpečnosť a zdravie

Stavebný systém tiež chráni vnútorné priestory domu pred náhlymi výkyvmi teploty v exteriéri – v zime bráni rýchlemu vychladnutiu domu a v lete zabraňuje jeho rýchlemu prehriatiu. Snom majiteľa domu v obci Podtureň je užiť si pohodu pri krbe. Realizátor ho však upozornil, že vzhľadom na vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti domu, môže byť v dome pri doplnkovom vykurovaní krbom mimoriadne teplo.

Polystyrénové tvarovky (stavebný systém z nenosného strateného debnenia z dutých tvárnic z tepelnoizolačných materiálov VARIANT-HAUS®, ktoré sú dôležitou súčasťou stavebného systému, nemajú žiadne negatívne účinky na ľudské zdravie. Ide o ekologický materiál, ktorého 98 % tvorí vzduch. Používa sa nielen v stavebníctve, ale aj v potravinárskom a zdravotníckom priemysle, v odvetviach, ktoré musia dodržiavať najprísnejšie hygienické a bezpečnostné normy.

Z hľadiska požiarnej bezpečnosti ukazujú skúsenosti z praxe a zrealizované skúšky, že vonkajšie systémy s využitím expandovaného polystyrénu EPS alebo Neoporu® spĺňajú náročné požiarne požiadavky. Navyše, v interiéri aj exteriéri chráni materiál pred plameňmi omietka.


      Mikroklímu v interiéri významne ovplyvňuje obsah vodnej pary vo vzduchu a teplota vnútorných povrchov stien. Zo stien systému VARIANT-HAUS® teplo doslova sála, možno to vidieť aj na tejto fotke.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteHrubá stavba do dvoch mesiacov 3. časť

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť

24346,“&preview_type=from_menu“ target=“_blank“>Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť
 

www.polyform.sk

PR článok spoločnosti POLYFORM, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.