image 24560 25 v1
Galéria (8)

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 3. časť: Ako rozumne ušetriť na hrubej stavbe

Na hrubej stavbe rodinného domu možno ušetriť bez toho, aby sa to prejavilo na kvalite. Stavebný systém VARIANT-HAUS® umožňuje postaviť dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami v rekordne krátkom čase. Stavebník šetrí peniaze práve na rýchlej a efektívnej hrubej stavbe. Na čom ušetrí majiteľ rodinného domu v obci Podtureň v okrese Liptovský Mikuláš?

Galéria

Ako ušetriť na stavbe - 0-(97)
Ako ušetriť na stavbe - Variant_Haus_1
Ako ušetriť na stavbe - EC154666
Ako ušetriť na stavbe - MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6129_web
Ako ušetriť na stavbe - MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6153_web
Ako ušetriť na stavbe - MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6179_web
Ako ušetriť na stavbe - MM_141103_Polyform-Podturen__N4A6183_web

Na prvý pohľad sa môže zdať, že stavba systémom VARIANT-HAUS® sa pohybuje na úrovni bežne používaných stavebných materiálov. Nenechajte sa pomýliť prvotnou kalkuláciou. Stavba z tradičných materiálov so sebou prináša dodatočné náklady, ktoré ju v konečnom dôsledku predražia. Stavebný systém, ktorý kombinuje betónový monolit s efektívnym zateplením tvárnicami zo sivého polystyrénu Neopor® s hrúbkou 35 cm alebo 45 cm (na trhu od roku 2015), prináša úspory na správnom mieste, a to už v procese výstavby.

okno stavba
      Otvor pre okno je dokonalo rovný, po odrezaní prečnievajúcej časti bude pripravený na osadenie okna. Otvor netreba ďalej upravovať

Rýchla a jednoduchá výstavba šetrí financie

Pri realizácii stavieb platí jednoduchá matematika: čím menší počet pracovníkov a čím kratší čas, ktorý na stavbe strávia, tým viac peňazí ušetríte. Systémom VARIANT-HAUS® možno hrubú stavbu postaviť už do dvoch mesiacov. Výhodou je aj jednoduchá manipulácia s ľahkými polystyrénovými tvarovkami. Na vyloženie materiálu na stavbe nie je potrebné auto s hydraulickou rukou. Nevyžaduje sa ani ďalšie nákladné vybavenie stavby, napr. miešačka, špeciálne rezačky, píly a pod. Tvárnice možno v prípade potreby jednoducho opracovať na požadovaný tvar pomocou tavného noža. Vodoinštalácie a rozvody elektriny majú vďaka tomu odborníci pripravené v priebehu jediného dňa.

stena
      Rovná stena má za dôsledok nižšiu spotrebu lepidla

Rovné steny – ďalšia úspora

Stavebný systém umožňuje zhotovovať dokonalo rovné steny. Dôsledkom toho je nízka spotreba lepidla, do ktorého sa zapracúva výstužná mriežka. Na takto pripravený podklad sa priamo nanáša povrchová vrstva (omietka, obklad atď.). Netreba žiadne rozperné kotvy ani žiadne iné príslušenstvo tepelnoizolačného kontaktného systému. Výhodu rovných stien ocení každý stavebník aj v interiéri. Na vnútorné steny možno bez ďalšej prípravy priamo naniesť omietku, lepiť keramický obklad alebo sadrokartón.

Prípadné nerovnosti sa vyrovnajú jednoducho pomocou vyrovnávacieho profilu.
      Prípadné nerovnosti sa vyrovnajú jednoducho pomocou vyrovnávacieho profilu. 

Každá stena je nosná

Po vyzretí betónu sa všetky obvodové, ale aj vnútorné steny stávajú nosnými. Projektant či architekt môže ľubovoľne navrhnúť krov s ohľadom na požadovanú estetiku alebo ekonomiku stavby.

Po podrobnejšej analýze teda vychádza, že systém VARIANT-HAUS® prináša pri stavbe domu významné úspory. Navyše, vďaka svojim znamenitým tepelnoizolačným vlastnostiam, bude generovať aj úspory na energiách. Majiteľ domu v obci Podtureň neskôr poskytne údaje o spotrebe energií, z ktorých bude jasné, aké ďalšie úspory mu táto stavba prinesie.

V nasledujúcom diele seriálu „Hrubá stavba do dvoch mesiacov“ sa pozrieme na to, aký komfort ponúka stavba systémom VARIANT-HAUS® svojim užívateľom.

Napájanie vnútorných priečok na obvodové steny je veľmi jednoduché.
      Napájanie vnútorných priečok na obvodové steny je veľmi jednoduché. 

Hrubá stavba do dvoch mesiacov 2. časť

24346,“&preview_type=from_menu“ target=“_blank“>Hrubá stavba do dvoch mesiacov 1. časť

 

www.polyform.sk

TEXT: POLYFORM, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje