Doprajte si príjemnú klímu v podkroví po celý rok

Doprajte si príjemnú klímu v podkroví po celý rok

Aj keď vonku praží slnko, alebo zúri víchrica, vo svojom podkroví môžete mať stále príjemnú klímu. Pomôže vám vonkajšia roleta.  S ňou sa budete doma cítiť bezpečne a pohodlne a navyše spotrebujete menej energie na vykurovanie.

K tepelnému komfortu v podkroví výrazne prispievajú tieniace doplnky na strešných oknách. Zbytočným únikom tepla v zimnom období účinne zabraňuje  vonkajšia roleta, ktorá znižuje tepelné straty až o 15 %, a tým i výrazne šetrí výdavky na vykurovanie. V lete naopak bráni prehrievaniu interiéru, pretože zachytí až 95 % slnečného tepla skôr ako dopadne na sklo.

Bezpečie pre vás i vaše okno

Vonkajšiu roletu tvoria lamely vyplnené polyuretánovou penou a spoje medzi nimi sú utesnené  gumou. Roleta je upevnená v hliníkovom ráme. Táto pevná konštrukcia chráni okno proti poškodeniu, a zároveň pôsobí aj ako zvuková bariéra – hluk dopadajúceho dažďa a krupobitie dokáže zatiahnutá vonkajšia roleta utlmiť až o 3 dB, čo v miestnosti človek vníma ako pokles hlučnosti o celú polovicu. Vonkajšia roleta rovnako dokonale reguluje denné svetlo a vie miestnosť úplne zatemniť. Tým pádom môžete v pokoji odpočívať.

Tri varianty ovládania
Najpohodlnejší spôsob ovládania vonkajšej rolety je diaľkovo na elektrický alebo solárny pohon.  Na zatiahnutie a vytiahnutie rolety stačí len stisk na diaľkovom ovládači. Výhodou roliet ovládaných na solárny pohon je dodatočná inštalácia na už osadené strešné okná, pretože nie je potrebné viesť žiadne elektrické káble. Solárne batérie, ktoré poháňajú motor, sa dobíjajú slnečným žiarením, teda obnoviteľným zdrojom energie. Kapacita batérie je dostatočná pre pohon rolety i v zimných mesiacoch, pri zamračenej oblohe a samozrejme aj v noci.  Vonkajšie rolety na strešných  oknách je možné ovládať i manuálne zvnútra miestnosti. 

Kombinujte s vnútornými doplnkami
Vonkajšiu roletu je možné kombinovať s akýmkoľvek typom interiérových tieniacich doplnkov. Rolety a žalúzie spoľahlivo regulujú množstvo svetla behom dňa, navodzujú príjemnú atmosféru a môžu byť výrazným dizajnovým prvkom interiéru. Vonkajšia roleta tvorí ideálnu dvojicu napríklad s  dvojito plisovanou roletou FHC pre úsporu energie. Tento model zvyšuje energetickú účinnosť a izolačné vlastnosti strešných okien vďaka hliníkovej fólii s tepelne izolačnými vlastnosťami na vnútornej strane dvojitého plisé. Použitím energeticky úsporných roliet FHC môžete v zime znížiť únik tepla z interiéru až o 34 %.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteViac informácií o vonkajšej rolete nájdete na webových stránkach www.velux.sk.  –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.