image 29675 25 v1
Galéria (9)

Dlažba s historickou patinou je v kurze

Atraktívna príchuť histórie s romantickým nádychom, nevšedný výzor starobylosti v súčasnom digitálnom svete, široká škála farebnosti a formátov. Spoločnosť PREMAC vo svojej ponuke systematicky myslí aj na „retro“ predstavy a túžby svojich zákazníkov. Dlažby s historickou patinou už dlhodobo patria medzi najžiadanejšie a aj preto Premac pravidelne pripravuje v tomto segmente novinky.

Galéria

Dlažba s historickou patinou - Graniko_oker
Dlažba s historickou patinou - Graniko_oker2
Dlažba s historickou patinou - Graniko-RD-Topolčany
Dlažba s historickou patinou - Granum_colormix_hnedyLem2
Dlažba s historickou patinou - Granum_musla
Dlažba s historickou patinou - Granum_musla2
Dlažba s historickou patinou - Trentique_devon-zlta-s35
Dlažba s historickou patinou - Trentique_trias-hneda-s35

Štýlová dlažba s historickou patinou sa však ani zďaleka nemusí využívať len na historickú architektúru, ale s bohatým rozpätím formátov a odtieňov je určená aj pre súčasný dizajn. Štýlové rekonštrukcie s dobovým rozmerom, novostavby s retro zafarbením, ale aj pešie zóny v historických častiach mesta priam vyzývajú na originálnu úpravu dlažby. Samozrejme, je tu aj intímnejší priestor, ktorým je aj váš rodinný dom. Priľahlým terasám, záhradám a ďalším plochám môžete vdýchnuť podmanivý náboj nostalgie. Ideálnym riešením sú dlažby spracované technológiou „ostarenia“, ktoré vytvoria harmonické prepojenie domu s okolím.

Náš tip


Graniko – dlažba s prírodným vzhľadom. Jej nepravidelný povrch a hrany pôsobia výnimočne atraktívne najmä v tzv. melírových odtieňoch. Dlažba vynikne pri exkluzívnych rodinných domoch rovnako ako v mestských zónach, či historických objektoch. Dva formáty a sedem farebných odtieňov ponúka množstvo farebných variácií a možností stvárnenia. K výhodám tejto dlažby patrí, že je použiteľná zo všetkých strán – napr. aj na „kant” – namiesto obrubníkov na bokoch chodníka, resp. na schody. Jej hrúbka je 6 cm a ponúka sa vo formátoch 14×21 cm a 14×14 cm.

Granum – betónové dlažobné kocky sa svojím vzhľadom pripomínajúcim historickú dlažbu hodia rovnako tak na námestia, ako aj do záhrad, altánkov a parkov. Hrubá štruktúra hrán a povrchu pôsobí starobylým dojmom. Dlažba je vyrobená špeciálnym postupom. Týmto získava rustikálnu, nepravidelne lomenú štruktúru hrán spolu s historickou patinou povrchu. Vďaka väčšiemu množstvu formátov a šiestim farebným odtieňom sa posúvajú hranice nápadov a možností podstatne ďalej, ako pri bežnej dlažbe. Jej hrúbka je 8 cm a ponúka sa vo formátoch: 16,5×24,7 cm, 12,3×16,5 cm, 24,7×24,7 cm a 16,5×16,5 cm.

Trentique – dlažba s bosážovaným a otĺkaným povrchom. Tieňované, moderné farebné tóny, bosážovaný povrch, nepravidelne lomené hrany, antická patina! To sú vlastnosti, ktoré robia zo 6 cm hrubej dlažby Trentique špičkový výtvor módneho návrhárstva – rustikálny a súčasne vysoko aktuálny. Dva formáty – 16,5×24,7 cm a 16,5×16,5 cm sa dodávajú vo farbách triasovej hnedej a devónskej žltej.

Nechajte si poradiť

Neváhajte a pokojne sa obráťte na našich odborných poradcov. Poradenské dni Premac prebiehajú každý piatok od 8.00 do 17.00 hod až do konca októbra. V prípade záujmu o termín na výstavných plochách v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach nás stačí kontaktovať.

Náš tip

Služba pre zákazníka

Využite službu DigiSolution, ktorá vám vopred ukáže, ako by mohol pôsobiť váš exteriér s produktmi Premac. Do fotografie, ktorú nám zašlete, zapracujeme pomocou tohto programu návrhy s použitím širokej palety našich produktov. Tak uvidíte „reálny“ vzhľad, ktorý vám pomôže vybrať si.

Bližšie informácie a množstvo inšpirácií nájdete na www.premac.sk

PR článok spoločnosti Premac, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje