Dlažba s historickou patinou je v kurze

image 29675 25 v1

Atraktívna príchuť histórie s romantickým nádychom, nevšedný výzor starobylosti v súčasnom digitálnom svete, široká škála farebnosti a formátov. Spoločnosť PREMAC vo svojej ponuke systematicky myslí aj na „retro“ predstavy a túžby svojich zákazníkov. Dlažby s historickou patinou už dlhodobo patria medzi najžiadanejšie a aj preto Premac pravidelne pripravuje v tomto segmente novinky.

Štýlová dlažba s historickou patinou sa však ani zďaleka nemusí využívať len na historickú architektúru, ale s bohatým rozpätím formátov a odtieňov je určená aj pre súčasný dizajn. Štýlové rekonštrukcie s dobovým rozmerom, novostavby s retro zafarbením, ale aj pešie zóny v historických častiach mesta priam vyzývajú na originálnu úpravu dlažby. Samozrejme, je tu aj intímnejší priestor, ktorým je aj váš rodinný dom. Priľahlým terasám, záhradám a ďalším plochám môžete vdýchnuť podmanivý náboj nostalgie. Ideálnym riešením sú dlažby spracované technológiou „ostarenia“, ktoré vytvoria harmonické prepojenie domu s okolím.

Náš tip


Graniko – dlažba s prírodným vzhľadom. Jej nepravidelný povrch a hrany pôsobia výnimočne atraktívne najmä v tzv. melírových odtieňoch. Dlažba vynikne pri exkluzívnych rodinných domoch rovnako ako v mestských zónach, či historických objektoch. Dva formáty a sedem farebných odtieňov ponúka množstvo farebných variácií a možností stvárnenia. K výhodám tejto dlažby patrí, že je použiteľná zo všetkých strán – napr. aj na „kant” – namiesto obrubníkov na bokoch chodníka, resp. na schody. Jej hrúbka je 6 cm a ponúka sa vo formátoch 14×21 cm a 14×14 cm.

Granum – betónové dlažobné kocky sa svojím vzhľadom pripomínajúcim historickú dlažbu hodia rovnako tak na námestia, ako aj do záhrad, altánkov a parkov. Hrubá štruktúra hrán a povrchu pôsobí starobylým dojmom. Dlažba je vyrobená špeciálnym postupom. Týmto získava rustikálnu, nepravidelne lomenú štruktúru hrán spolu s historickou patinou povrchu. Vďaka väčšiemu množstvu formátov a šiestim farebným odtieňom sa posúvajú hranice nápadov a možností podstatne ďalej, ako pri bežnej dlažbe. Jej hrúbka je 8 cm a ponúka sa vo formátoch: 16,5×24,7 cm, 12,3×16,5 cm, 24,7×24,7 cm a 16,5×16,5 cm.

Trentique – dlažba s bosážovaným a otĺkaným povrchom. Tieňované, moderné farebné tóny, bosážovaný povrch, nepravidelne lomené hrany, antická patina! To sú vlastnosti, ktoré robia zo 6 cm hrubej dlažby Trentique špičkový výtvor módneho návrhárstva – rustikálny a súčasne vysoko aktuálny. Dva formáty – 16,5×24,7 cm a 16,5×16,5 cm sa dodávajú vo farbách triasovej hnedej a devónskej žltej.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNechajte si poradiť

Neváhajte a pokojne sa obráťte na našich odborných poradcov. Poradenské dni Premac prebiehajú každý piatok od 8.00 do 17.00 hod až do konca októbra. V prípade záujmu o termín na výstavných plochách v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach nás stačí kontaktovať.

Náš tip

Služba pre zákazníka

Využite službu DigiSolution, ktorá vám vopred ukáže, ako by mohol pôsobiť váš exteriér s produktmi Premac. Do fotografie, ktorú nám zašlete, zapracujeme pomocou tohto programu návrhy s použitím širokej palety našich produktov. Tak uvidíte „reálny“ vzhľad, ktorý vám pomôže vybrať si.

Bližšie informácie a množstvo inšpirácií nájdete na www.premac.sk

PR článok spoločnosti Premac, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.