Bezúdržbové strešné okno – unikátne spojenie dreva a polyuretánu

bezudrzbove stresne okno unikatne spojenie dreva a polyuretanu

V prípade, že robíte rekonštrukciu alebo staviate  úplne nové podkrovie, bez strešného okna sa pravdepodobne neobídete. Otázkou je, pre ktoré okno sa rozhodnúť, aby spĺňalo požiadavky na spoľahlivosť, funkčnosť i nenáročnosť údržby a aby všetkým menovaným ukazovateľom zodpovedala aj cena. V neposlednom rade hrá rolu i vzhľad strešného okna.

Všetkým týmto požiadavkám vyhovujú  bezúdržbové plastové strešné okná VELUX s dreveným jadrom. Ich veľkou prednosťou je vysoká pevnosť a tvarová stálosť okenného profilu, ktorá je daná práve dreveným jadrom. Vďaka nemu sa rám a krídlo okna nedeformujú vplyvom teplotných výkyvov, ktoré sú na streche  bežné. Polyuretánová vrstva zaručuje vysokú odolnosť okna voči vlhkosti a špine.  Preto je tento typ veľmi vhodný napr. do kúpeľní  alebo  kuchýň, kde sú i vyššie nároky na údržbu. Ak dôjde k znečisteniu rámu, stačí ho utrieť vlhkou handrou. Ďalšou nespornou výhodou i estetickým prvkom je bezšvový jednoliaty povrch okna, ktorý nerušia žiadne špáry. Hladký povrch nedovoľuje usadzovaniu špiny v špárach a navyše veľmi dobre vyzerá. Okno má vrstvu bieleho laku s UV filtrom, vďaka nemu ostáva lak i pri pôsobení slnečného žiarenia stále biely a nemení svoju farbu. Tento typ strešných okien sa dá použiť v podstate kdekoľvek, kde biela farba môže vhodne doplniť celkový vzhľad interiéru. V sortimente značky VELUX nájdete bezúdržbové plastové strešné okná s dreveným jadrom hneď v niekoľkých prevedeniach.

Viac informácií nájdete na www.velux.sk.

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.