bezudrzbove stresne okno unikatne spojenie dreva a polyuretanu
Galéria (3)

Bezúdržbové strešné okno – unikátne spojenie dreva a polyuretánu

V prípade, že robíte rekonštrukciu alebo staviate  úplne nové podkrovie, bez strešného okna sa pravdepodobne neobídete. Otázkou je, pre ktoré okno sa rozhodnúť, aby spĺňalo požiadavky na spoľahlivosť, funkčnosť i nenáročnosť údržby a aby všetkým menovaným ukazovateľom zodpovedala aj cena. V neposlednom rade hrá rolu i vzhľad strešného okna.

Galéria

velux okná
velux okná

Všetkým týmto požiadavkám vyhovujú  bezúdržbové plastové strešné okná VELUX s dreveným jadrom. Ich veľkou prednosťou je vysoká pevnosť a tvarová stálosť okenného profilu, ktorá je daná práve dreveným jadrom. Vďaka nemu sa rám a krídlo okna nedeformujú vplyvom teplotných výkyvov, ktoré sú na streche  bežné. Polyuretánová vrstva zaručuje vysokú odolnosť okna voči vlhkosti a špine.  Preto je tento typ veľmi vhodný napr. do kúpeľní  alebo  kuchýň, kde sú i vyššie nároky na údržbu. Ak dôjde k znečisteniu rámu, stačí ho utrieť vlhkou handrou. Ďalšou nespornou výhodou i estetickým prvkom je bezšvový jednoliaty povrch okna, ktorý nerušia žiadne špáry. Hladký povrch nedovoľuje usadzovaniu špiny v špárach a navyše veľmi dobre vyzerá. Okno má vrstvu bieleho laku s UV filtrom, vďaka nemu ostáva lak i pri pôsobení slnečného žiarenia stále biely a nemení svoju farbu. Tento typ strešných okien sa dá použiť v podstate kdekoľvek, kde biela farba môže vhodne doplniť celkový vzhľad interiéru. V sortimente značky VELUX nájdete bezúdržbové plastové strešné okná s dreveným jadrom hneď v niekoľkých prevedeniach.

Viac informácií nájdete na www.velux.sk.

–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje