Ako vytvoriť úložné priestory tam, kde ste ani netušili, že by sa to dalo

image 46784 25 v1

Priestorov na odkladanie vecí nikdy nie je dosť – či už ide o oblečenie, knihy, drobné predmety, hygienické potreby, pracovné náradie. Najlepšie sú také úložné priestory, ktoré vám nezmenšujú obytnú plochu. Obľúbenými sa stali rôzne šikovné riešenia úložných priestorov včlenených do schodiska alebo pod posteľ. Tú sú ďalšie zaujímavé nápady!

Využite kúty izieb

Rohový nábytok je vždy skvelým spôsobom, ako vytvoriť priestory na odkladanie tak, aby zabrali čo najmenej miesta. A nielen na odkladanie, mnohí si pochvaľujú využitie rohových stolov, skríň, poličiek. Jednoduché a stopercentne účinné.

Organizujte veci vďaka boxom

Použitie boxov je veľmi prehľadným spôsobom odkladania vecí a zároveň sú ľahko skladovateľné. Ani v skrini nemusíte mať neporiadok, či večne rozhádzané „komíny“. Sezónne oblečenie, ktoré práve nepoužívate uložíte do boxu. Oblečenie sa nezapráši, nepoškodí, nepokrčí a vy vždy máte prehľad o tom, kde sa nachádza.

Nástenné odkladacie priestory

Aby ste ušetrili priestor, orientujte sa na steny a strop. Už i malý podomácky vyrobený závesný systém, ktorý zvládne každá šikovnejšia gazdinka či domáci kutil, pomôže urobiť poriadok vo veciach. Veľmi zaujímavý je systém ukladania boxov do koľajničiek uchytených k stropu. Tento spôsob skladovania sa dá využiť v pivniciach, skladových miestnostiach, komorách, šatníkoch, ale hoci aj v časti kuchyni. Stačí použiť dekoračné boxy.

Obyčajná kovová mriežka tiež môže zmenšiť neporiadok. Stačí ju len zavesiť na stenu a rozhodnúť, čo tam budete dávať. Podobne sa dá využiť aj sieť, na ktorú môžete urobiť svojmu dieťaťu výstavku jeho prác. Stačí ich pripnúť štipcami.

Využiť sa dá aj priestor na dverách. Či si už na ne zavesíte vešiak alebo predierkovanú preglejku, do ktorej jednoducho vsadíte háčiky, drobnosti môžete mať hneď na poriadku. Podobne sa dá, napríklad, na dverách skrine vytvoriť vešiak na šperky a náušnice.

Police zo škatúľ? Aj to sa dá, ak ich dobre pripevníte a použijete škatule z pevného kartónu alebo preglejky.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteMáte veľa kníh? Čo takto pokryť jednu celú stenu atypickou knižnicou?

Šikovné a praktické riešenie v kúpeľni

Aj v malej kúpeľni môžete úložné priestory riešiť sami a efektne. Boxy z prírodných materiálov pôsobia veľmi trendy. V prípade kúpeľne si však vyberajte druhy odolné voči vlhkosti, aby sa vám nechytila pleseň.

Poriadok aj v kuchyni

Základom poriadku je prehľadnosť. V kuchyni určite oceníte, keď budete mať nielen korenie, ale aj múku, cukor, soľ, cestoviny, ryžu, strukoviny,… uložené v priesvitných sklených dózach.

Trend spacích boxov

Moderným a veľmi praktickým nábytkovým trendom sú spacie boxy. Okrem postele je do nich zabudovaných veľa úložných priestorov. Používajú sa najmä v menších bytoch, kde nie je samostatná spálňa.

Sabína Zavarská

Foto: instagram.com, flickr.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.