image 47433 25 v1
Galéria (5)

Jarné upratovanie v dielni. Pripravte sa na ďalšiu sezónu

Dobre zorganizovaná dielňa vám zaručí rýchlejšiu a kvalitnejšiu prácu. S prichádzajúcou jarou sa predsa nemôžete nechať zdržovať neustálym hľadaním klincov a skrutkovačov. Upracte si svoj pracovný priestor a pustite sa do nových projektov s čistou hlavou.

Galéria

Dobre zorganizovaná dielňa
Dobre zorganizovaná dielňa
Dobre zorganizovaná dielňa
Dobre zorganizovaná dielňa -

Máte v dielni dostatok úložného priestoru?

Jednotlivé kusy nábytku do dielne je možné ľubovoľne kombinovať podľa vašich potrieb alebo podľa parametrov dielne, teda podľa jej veľkosti či pôdorysu. Úložné priestory môžete prispôsobiť rohom miestnosti tak, aby vám ich rozmiestnenie pri práci neprekážalo, všetky potrebné veci boli bezpečne uložené a v prípade potreby vždy po ruke. K tomu poslúžia úložné boxy, policové regály a regálové systémy na odkladanie používaného náradia, rôzne závesné systémy, dierované steny alebo univerzálne dosky s háčikmi. Vďaka nastaviteľným nohám môže mať nábytok do dielne rozdielne pracovné výšky, takže na všetko pohodlne dosiahnete a nebudete sa musieť po nič načahovať. Najmenšie súčiastky môžete prehľadne roztriediť v kufroch na náradie z tvrdeného plastu alebo kovu. Vysoké skrine na oblečenie zabezpečia poriadok v pracovných pomôckach. Ako ďalší úložný priestor na všetky nákresy, plány a návody vám môžu dobre poslúžiť i obyčajné a lacné krabice na sťahovanie.

Upravte si pracovný priestor

Pracovný stôl tvorí samotné srdce dielne. Ponk v správnej výške so správnym osvetlením tvorí základ úspechu. Upravte si preto výšku vášho pracovného stola. Pri práci s vŕtačkou alebo brúskou prispôsobte výšku stola tak, aby ruka v lakti zvierala pravý uhol. Okolo stola je dôležité zachovať dostatočný priestor na pohyb a manipuláciu, aby sa vám napríklad rudla s novou várkou materiálu niekde nešikovne nezasekla.

V malej dielni by ste mohli oceniť pracovný stôl na kolieskach, ktorý je možné premiestňovať podľa potreby. Pre nástroje, ktoré používate najčastejšie je možné pripevniť na stenu za pracovný stôl napríklad magnetickú lištu, na ktorú ľahko a rýchlo odložíte kovové náradie.

Rozsvieťte si, aby ste videli na prácu

Ak máte v dielni veľké okná a dostatočný prísun prirodzeného svetla, tak máte skoro ideálne osvetlenie. Napriek tomu sa nezaobídete bez kvalitného stropného svetla a lokálneho osvetlenia pracovnej plochy. Vyberajte naozaj starostlivo, aby vás svetlo neoslňovalo, a zároveň aby ste na všetko perfektne videli. Skúste napríklad kĺbové lampičky alebo LED osvetlenie.

Nezabudnite na bezpečnosť

Do dielne patria aj ochranné okuliare, slúchadlá a štuple do uší, respirátory, ochranné prilby, štíty a dobré pracovné rukavice. Užitočným pomocníkom je stavebný vysávač, ktorý nemá problém ani s odsávaním hrubých nečistôt z frézy, píly alebo hoblíka. Pohodlie a bezpečnosť pri práci zvýšia i pracovné podpery, takzvané „kozy“, bubnový predlžovací kábel, aby nedochádzalo k obmedzeniu dĺžky prívodných káblov od nástrojov. Nechceme nič zlé privolať, ale v prípade, že sa zraníte a nebudete rýchlo vedieť, čo by vám od bolesti a šoku pomohlo, je dobré mať po ruke vybavenú lekárničku. Dobre poslúži aj hasiaci prístroj.

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

  1. SMITH says:

    Otvorené kontajnery na drobné veci sú nevhodne do stolárskej dielne , na koľko sú za krátku dobu plné prachu . Treba uzavreté boxy ,

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje