drevená kôlňa
Galéria (15) Zdroj: isifa/Shutterstock

10 geniálnych tipov na poriadok v záhradnej kôlni

Keď už záhradkárčite nejaký čas, pravdepodobne ste si nazhromaždili celú zbierku záhradného náradia. Mať ho však pekne uložené popri práci nie je celkom jednoduché. Tieto skvelé nápady na jeho usporiadanie ocení nejeden záhradkár.

závesný kôš
Zdroj: isifa/Shutterstock

1. Na drobnosti

Ak nevyužívate závesný kôš na bicykel, môžete ho použiť na skladovanie drobnejších vecí, napríklad záhradných rukavíc, špagátov, menoviek na zeleninu či malého ručného náradia.

stará hadica
Zdroj: isifa/Shutterstock

2. Na hadicu

Obtočte záhradnú hadicu okolo starého deravého vedra. Stačí ho zavesiť na stenu. Vnútro vedra zase využijete na odkladanie koncoviek hadice.

drevená paleta ako organizér
Zdroj: isifa/Shutterstock

3. Organizér z palety

Premeňte paletu na organizačné centrum záhradného náradia. Namontovať si do nej môžete aj malú priehradku na odkladanie rukavíc alebo čohokoľvek iného, čo potrebujete udržať suché.

Vešiak z hrablí
Zdroj: isifa/Shutterstock

4. Vešiak z hrablí

Ručné náradie, ktoré využívate najmä pri výsadbe letničiek do nádob alebo pri vysádzaní cibuľovín, môžete za úchytky zavesiť na staré hrable. Tie môžete namaľovať alebo nechať tak, aby získali rustikálny vzhľad.

stojan na stene určený na veľké záhradné náradie
Zdroj: isifa/Shutterstock

5. Miesto na stene

Z priestorových možností určite oceníte tento stojan na stene určený na veľké záhradné náradie, ako sú rýle, lopaty, motyky. Je lacný, jednoduchý, no hlavne umožňuje skladovať všetko náradie mimo podlahy.

Dierkovaná stena
Zdroj: PINTEREST/DIYCANDY

6. Prehľadný organizér

Dierkovaná stena je najlepší organizér na svete. Tento systém sa dá použiť všade. Známy je najmä z kuchyne alebo pracovne. Ako vidíte, využitie na odloženie rôznych menších záhradných náradí a pomôcok nachádza aj v záhradnom domčeku.

Bonami
Zdroj: Bonami

7. Na topánky

Týmto zlepšovákom sa vo vašej domácnosti uvoľní veľa miesta, najmä ak máte veľa čižiem a topánok, v ktorých chodíte do záhrady. Biely stojan Esschert Design na štyri páry topánok z borovicového dreva.
Cena 36 €, bonami.sk

Vozík na uskladnenie
Zdroj: PINTEREST/DIYCANDY

8. Vozík na uskladnenie

Tu je vozík, ktorý možno použiť na uloženie náradia s dlhými rúčkami a nepravidelne tvarovanými násadami. Navyše sa dá ľahko presúvať z miesta na miesto podľa toho, kde práve pracujete.

Skrinka v kvetináči
Zdroj: PINTEREST/DIYCANDY

9. Skrinka v kvetináči

Veľmi praktickým nápadom je kvetináč, ktorý slúži zároveň aj ako úložný box alebo malá skrinka. Pri jeho výrobe najskôr vytvorte bočné rámy z drevených dosiek. Po jeho zhotovení si ho môžete natrieť na požadovanú farbu a vysadiť obľúbenými kvetmi. Výsadbu treba od drevenej skrinky izolovať fóliou.

Galéria

drevená kôlňa
Skrinka v kvetináči
Bonami
Dierkovaná stena
Vozík na uskladnenie
stojan na stene určený na veľké záhradné náradie
Vešiak z hrablí
drevená paleta ako organizér

10. Jednoduchý organizér na záhradné drobnosti

Aj vám sa stáva, že dlho hľadáte rukavice vždy, keď idete niečo robiť do záhrady? S týmto jednoduchým organizérom ich budete mať v záhradnom domčeku vždy poruke.

organizér na záhradné drobnosti
Zdroj: SADIESEASONGOODS

Budete potrebovať

  • Ľubovoľný kus drevenej dosky
  • Pílka a brúsny papier
  • Drevené štipce
  • Farba na drevo
  • Lepidlo
  • Závesné krúžky
  • Špagát.
organizér na záhradné drobnosti
Pripravte si dosku. Odrežte si ľubovoľnú dĺžku dosky, ktorá vám bude vyhovovať, a pred náterom farbou ju jemne prebrúste. Množstvo náteru zvoľte podľa potreby. Ak chcete opotrebovaný vzhľad, stačí jeden. | Zdroj: SADIESEASONGOODS
organizér na záhradné drobnosti
Lepenie. Hneď ako farba uschne, si na doske vyznačte ceruzkou body, na ktoré následne prilepíte drevené štipce. Ideálne v pravidelných rozstupoch. Nalepené štipce zaťažte svorkami, kým lepidlo do nasledujúceho dňa neuschne. | Zdroj: SADIESEASONGOODS
organizér na záhradné drobnosti
Montovanie. Na obidve strany dosky (z bočnej strany) namontujte závesné krúžky, cez ktoré prevlečiete špagát, a organizér tak budete môcť zavesiť na ľubovoľné miesto, kde budete mať rukavice vždy poruke. | Zdroj: SADIESEASONGOODS

Organizér môžete mať prichytený z vnútornej strany dverí do kôlne alebo záhradného domčeka.

TEXT: Jana Malik
FOTO: isifa/Shutterstock, PINTEREST/DIYCANDY, SADIESEASONGOODS
ZDROJ: časopis Urob si sám

  1. Kat says:

    Nemôžem si pomôcť, ale pri každom z týchto riešení vidím len ich nepraktickosť a akoby som nadávala. Ku príkladu primontovať si na stenu vedro a mať v priestore vytŕčajúci predmet cca 40 cm a súčastne tento zrezaný kúžeľ použivať ako odkladací priestor, to aby mi z neho niečo vypadlo, či ako?

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.