image 48439 25 v1

Vytvorte si oázu pokoja na trávenie letných večerov

Grilovacia, bazénová a záhradná sezóna je v plnom prúde. Okrem obchodov plných nakoreneného mäsa s podozrivo dlhou expiračnou dobou si však môžeme do záhrady alebo na terasu zaobstarať aj iné dôležitejšie komponenty. Akých pomocníkov v záhrade určite oceníte?

Ostrieľaní chalupári vs. exteriéroví bažanti

Záhrady, chalupy, ale aj rodinné domy si kupujú ľudia najčastejšie z dôvodu, že chcú tráviť voľné chvíle relaxom v záhrade. Niekedy je aj samotná práca okolo záhrady relaxom a po odchode z panelákového bytu máte zrazu dostatočný prísun vitamínu D, čerstvého vzduchu, kliešťov a štípancov od komárov. Časom sa však môže stať, že sa zo záhrady stane váš nepriateľ a na relax v nej ani nepomyslíte.

Variant A: Moja záhrada – môj hrad

Ak ste typ človeka, ktorý k meditácii a relaxu potrebuje len štebot vtákov, zvuky vzdialenej diaľnice a dobrú knihu. Výbava vašej záhrady je úplne jasná. Vhodne umiestnené závesné kreslo, na ktoré sa len ťažko dostanú mravce, vám prinesie dostatok pohodlia na celé popoludnie (skoro ako nejaká tyčinka z reklamy). Alternatívou pre milovníkov kníh sú určite kreslá s clonou, vďaka ktorým im Slnko neťahá oči pri čítaní.

Súkromie môžete umocniť zelenou krycou plachtou natiahnutou po celej výške aj šírke oplotenia, aby prípadní okoloidúci alebo dotieraví susedia ani len nemali šancu vyrušiť vás vo vašej introvertskej nálade.

Variant B: Keď každý deň čakáte návštevu

Priatelia, rodina, deti, … tí, ktorí uvítajú hojnú a častú spoločnosť, majú tiež možnosť pripraviť záhradu tak, aby po lete každý chytil kvalitnú depresiu z toho, že na tie úžasné večery musí čakať zase až do jari.

Základom pre úspešné večierky je pohodlné sedenie. Ratanové komplety vydržia veľa a svojim dizajnom sa hodia do každého exteriéru. Je už len na vás, či dáte prednosť stoličkám, kreslám, pohovkám, taburetkám, alebo nejakej kombinácii týchto variantov. Dôležité však je zabezpečiť dostatočný počet miest na sedenie a veľký stôl na krájanie slaninky, miešanie drinkov a odkladanie zbytočností.

Užitoční pomocníci pre každého

V záhrade alebo na terase, samozrejme, oceníte aj ďalších členov z radu vybavenia, ktorí vám priamo pomôžu netráviť príliš veľa času manuálnou prácou, ochránia vás pre nástrahami divočiny alebo vám vytvoria priestor pre osvieženie. Vybrali sme šesť najdôležitejších:

Bazén – toto naozaj nepotrebuje komentár

Fakle – s lampovým olejom vás ochránia pred komármi a poskytnú aj svetlo

Traktorík alebo kosačka s pohonom – veľké trávnaté plochy pobeháte raz-dva

Kvalitné nožnice – na strihanie náletovej dreviny, kríkov a iných výhonkov bez krvavých rúk

Rukavice – veľa, veľa, veľa rukavíc

Gril – už cítite tú vôňu?

Sezóna môže začať

Či ste zdedili chatu, kúpili záhradu, presťahovali sa do rodinného domu alebo ste sa konečne rozhodli prežiť voľné chvíle na slniečku, veríme, že si túto (pre niektorých premiérovú) sezónu užijete bez kliešťov, sršňov, popálenín od grilu a Slnka a zamilujete si pobyt vonku viac, ako gauč a seriály.

zdroj TEMPO KONDELA, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.