Júnové číslo časopisu Urob si sám 2023
Galéria (7) Zdroj: Urob si sám 6/2023

Všetko, čo potrebujete vedieť o studni, chov včiel, záhradný nábytok z paliet. Júnové číslo Urob si sám je v predaji!

Ak zvažujete na pozemku studňu, v spolupráci s odborníkmi sme pre vás pripravili všetky dôležité informácie. Zaujíma vás chov včiel? Skúsený včelár poradí, ako na to. A mysleli sme aj na tých, čo radi tvoria. V novom čísle časopisu nájdete nápady na štýlový nábytok z paliet a záhony na terasu.

Včelárstvo: Ako začať chovať včely

V posledných rokoch nedostatok biotopu a potravy sťažuje včelám medonosným i včelám divým život. Možno aj preto sa včelárstvo začína dnes teší veľkej obľube. Veľa záujemcov, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou stať sa hobby včelármi je nie len medzi záhradkármi, ale aj obyvateľmi miest a mladými ľuďmi. Ak by ste chceli včelám pomôcť aj vy, na strane 48 vám skúsený včelár prezradí, ako to najlepšie urobiť.

Ako začať chovať včely
Zdroj: Urob si sám 6/2023

Studňa: Všetko, čo o nej potrebujete vedieť

Zvažujete na svojom pozemku studňu, z ktorej by ste čerpali vodu na závlahu trávnika, okrasných záhonov, či dokonca ju využívali v dome na splachovanie a pranie? Neváhajte, investícia sa vám vo veľmi krátkom období vráti. Všetky informácie, a ako aj to, či je možné ju vykopať bez povolenia, nájdete v júnovom Urob si sám.

Všetko o studniach
Zdroj: Urob si sám 6/2023

Recyklujeme palety na štýlový záhradný nábytok

Palety nemusia slúžiť len na prepravu naskladaného materiálu. Môžu vytvárať základnú konštrukciu napríklad pre záhradný nábytok. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko sa dá z paliet vyrobiť.

Záhradný nábytok z paliet
Zdroj: Urob si sám 6/2023

Testujeme vysokotlakové čističe

Vysokotlakové čističe využívajú na čistenie len vodu, a preto sú vhodné na ekologické čistenie. Otestovali sme modely strednej triedy.

Test vysokotlakových čističov
Zdroj: Urob si sám 6/2023

Pestujte aj bez záhrady

Chcete pestovať zeleninu a bylinky bez toho, aby ste sa pri tom museli zohýbať a mali ju vždy čerstvú na skok z kuchyne? Pridajte si pár štvorcových metrov zeleného priestoru aj na terasu. V júnovom čísle nájdete tri šikovné riešenia.

Záhon na terasu
Zdroj: Urob si sám 6/2023
Nepremeškajte nové číslo, ktoré nájdete vo svojich stánkoch už od 20. 5., alebo si časopis Urob si sám predplaťte za zvýhodnenú cenu!
Júnové vydanie časopisu Urob si sám
Zdroj: Urob si sám 6/2023

Galéria

Júnové vydanie časopisu Urob si sám
Ako začať chovať včely
Všetko o studniach
Záhradný nábytok z paliet
Test vysokotlakových čističov
Záhon na terasu

Text: Jana Komadelová

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.