Urob si sám 12/2016 je tu! Vyhrajte vianočný darček! Vianočné menü podľa USS!

Urob si sám 12/2016 je tu! Vyhrajte vianočný darček! Vianočné menü podľa USS!

Najlepšie vianočné recepty :: EKONOMICKY: Veľká vianočná súťaž :: Vianočný dobrý nákup :: NÁRADIE A STROJE: Redakčný test: Oscilačné multináradie :: Cirkulárka za 70 eur? :: STAVBA: Drevodom, ale na vode :: VYKUROVANIE: Nehorľavá podložka :: Obnova radiátora náterom :: Vyhrievanie chodníkov a garážových vjazdov :: Pec na pizzu :: REKONŠTRUKCIE, OPRAVY: Stavebná poradňa: Hydroizolácie V BYTE: Najlacnejší stromček na svete? :: Vianočné origami z papiera :: Vianočný domček za 5 eur

Lacné fľaše ozdobené ľadom :: Tipy na darčeky :: Údržba nožov v domácnosti :: Pre akú podlahu sa rozhodnúť? :: Prah na mieru za 1 euro! :: ZÁHRADA A DVOR: December v záhrade :: Lunárny kalendár :: Vianočná pohoda s voňavou zeleňou :: Orechové mastenie :: Záhradný poradca :: Tajomstvá mäsožravých rastlín :: Decembrová poradňa

Pekné čítanie praje redakcia. Januárové vydanie bude v predaji ešte pred Vianocami, už 20. 12. 2016!

 

Z OBSAHU: 

Najlepšie slovenské vianočné recepty

12 tradičných aj moderných receptov nadchne vaše chuťové poháriky počas sviatkov. Kto by si nepamätal babičkinu rozvoniavajúcu kapustnicu, ktorá v zime tak výborne chutila. Rybacia je však nemenej dobrá. Štedrák, vianočné pupáky, ryby a ďalšie dobroty, ktoré sú pre našu krajinu typické, a aj netradičné jedlá. Môžete si ich navariť podľa našich receptov.

Pec na pizzu

Jednoduchá a pekná piecka, v ktorej si upečiete aj chlebík alebo kura. „Krásny deň, posielam vám svoj letný projekt,“ stručne zhrnul informáciu o svojom najnovšom diele náš čitateľ, pán Vladimír. „Pec som v pokoji vymuroval za 3 týždne za cenu do 400 € s tým, že určite som na ničom nešetril. Radšej raz a poriadne!“.

Hodnotné vianočné darčeky

Darčeky pre muža a majstra sú vždy praktické a poslúžia na dlhý čas. Vybrali sme pre vás tie, ktoré, obdarovaného určite nesklamú. Aby ste nám mužom mohli urobiť radosť.

Redakčný test – oscilačné multináradie

Jeho doménou sú nedostupné miesta, do ktorých sa nevmestí žiadne iné náradie. Oscilačné multináradie reže, brúsi, škrabe, leští a zarovnáva povrchy tak šikovne, že i víkendový domáci majster v ňom nájde pri renováciách a opravách silnú oporu.

Najlacnejší stromček na svete?

Rozprávkový stromček s krásnymi zlatými hviezdami rozžiari detské očká. Staré laty na jeho výrobu určite nájdete na dvore alebo v záhrade v podobe dreva pripraveného
Na kúrenie. Pred spálením sa ponúka možnosť zužitkovať ich na niečo oveľa cennejšie. Stromček nezaberie veľa miesta a bezpochyby skrášli aj detskú izbu.

Pre akú podlahu sa rozhodnúť?

Pri výbere podlahy si nechajte poradiť. Tá podlaha nič nevydrží! Stará známa veta. Nie vždy však musí byť chyba v podlahe, ale problém býva aj v jej nevhodnom výbere. Nie všetky totiž dokážu odolať vysokej vlhkosti, kreativite detí či pazúrom a zubom domácich miláčikov.

Vianočná pohoda s voňavou zeleňou

Ako si vybrať ten správny stromček? Stromček je neodmysliteľný symbol Vianoc, ktorý vnesie do interiéru pravú sviatočnú atmosféru. Na výber máme viaceré druhy, pričom každý má iné vlastnosti. Zvoliť si môžeme stromček do interiéru aj exteriéru.

Vyhrievanie chodníkov a garážových vjazdov

Ako sa chrániť pred pokĺznutím či bez problémov vyjsť autom z garáže? Už neraz ste už počuli, ako sa niekto vážne zranil pri páde na klzkom zľadovatenom chodníku. Horšie je, keď pritom musíte hromžiť na seba, ak neudržiavaná plocha je vaša vlastná. Chodníky treba „odsnežovať“, existuje však spôsob, ako si prácu uľahčiť.

Drevodom, ale na vode

Postup sa takmer nelíši od stavby pozemného montovaného domu v predošlom vydaní sme sa venovali najmä stavbe pontónu a zhotoveniu jeho vyväzovacích prvkov. Spolu tvoria „základy“ hausbótu (ak ho prirovnávame k pozemnému domu). V tomto vydaní hausbót dokončíme zhotovením obytnej nadstavby. Niektoré informácie o nadstavbe nájdete aj v predchádzajúcom vydaní.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.