Systém Ytong doplnili omietka a vnútorná stierka

Systém Ytong doplnili omietka a vnútorná stierka

Do stavebného systému Ytong k celkovému portfóliu stavebných dielov pre kompletnú hrubú stavbu až po strechu pribudli produkty pre povrchové úpravy. Nová ľahčená vnútorná omietka a hladená vnútorná stierka boli vyvinuté špeciálne pre prácu s Ytongom. 

Zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti steny a prispievajú k celkovej kvalite prevedenia stavby. Vnútorná vápennocementová omietka umožní vytvárať veľmi hladké povrchy. Jej tepelný odpor zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti steny a aj celkovú tepelnú pohodu. Vyniká tiež veľkou výdatnosťou, malou spotrebou a jednoduchou aplikáciou bez penetrácie. Pomáha tak k celkovému zrýchleniu povrchových úprav v interiéri.

Vnútorná stierka, vystužená vláknami, umožní vytvárať mimoriadne hladké povrchy a pre docielenie extra hladkého efektu je možná finálna úprava brúsením. Je tiež vysoko priedušná, s hydrofilnou schopnosťou – pohlcuje vodnú paru a tým reguluje vzdušnú vlhkosť. Vďaka alkalickému zloženiu znemožňuje rozvoj plesní a rias. Ďalšou výhodou je, že je ľahko opraviteľná po poškodení či úpravách interiéru.

zdroj: Xella Slovensko, spol. s r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.