SPP ponúka okrem plynu a elektriny aj zelenú energiu

Trh s energiami prechádza výraznými zmenami. Silnou globálnou témou sa stala ochrana životného prostredia. SPP ako slovenský líder na trhu s energiami, zdá sa, začína určovať dynamiku trhu v tejto oblasti. Rozširuje ponuku tzv. zelených produktov a služieb, ktoré jeho zákazníkom umožňujú šetriť nielen peniazmi, časom a energiami, ale aj priamo prispievajú k ochrane životného prostredia. „Cieľom je nielen poskytovať kvalitné produkty a služby, ale aj prispievať k zvýšeniu informovanosti zákazníkov o ich možnostiach, ako byť ekologický a praktický pri spotrebe energií,“ hovorí Peter Kučera, riaditeľ sekcie predaja hromadný trh spoločnosti SPP.

Odkláňa sa SPP postupne od tradičného plynárenstva?

Plyn stále zostáva pre SPP kľúčovou komoditou. Nadväzujeme na 160-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Z SPP je však moderná multikomoditná spoločnosť. Okrem plynu už osem rokov realizujeme aj dodávky elektrickej energie. Sme dlhodobo prvou voľbou pre zákazníkov, ktorí sa rozhodli pre zmenu dodávateľa elektriny. Veľmi úspešný je náš produkt Elektrina bez viazanosti, s ktorým môžu zákazníci získať každý rok vyššiu zľavu na elektrinu, a to až do výšky 11 %. Od januára 2020 sme tiež oficiálnym výkupcom energií z obnoviteľných zdrojov. Vďaka tomu rozširujeme ponuku v oblasti poskytovania zelenej energie. Chceme energeticky efektívne riešenia, ktoré môžu prispieť k udržateľnosti životného prostredia, príkladom je náš nový produkt Uhlíková stopka.

O čo ide pri Uhlíkovej stopke?

Je to inovatívny zelený produkt pre domácnosti. V rámci tohto produktu dostáva každý zákazník konkrétny návod, ako môže znížiť svoju uhlíkovú stopu, ktorú dennodenne vytvára. Už začiatok roka sme odštartovali jedinečným projektom „Šetrime spolu planétu“, ktorý bol zábavný, ale aj vzdelávací a zasiahol pozornosť miliónov divákov na Slovensku. Uhlíková stopka naň plynule nadväzuje.

Byť ekologický a energeticky efektívny je „in“. Veľa ľudí však stále nevie, ako na to v praxi…

Šetriť energiami vedeli už naši prarodičia. Zhasnúť za sebou svetlo, mať dobré tesniace okná a dvere, znížiť teplotu vykurovania o jeden stupeň či svietiť úspornými LED žiarovkami, to všetko by už malo byť štandard, ak nám záleží na životnom prostredí aj našich nákladoch. Oproti našim prarodičom sme však vo využívaní energií viac hedonistickí a moderné technológie v našich domácnostiach kladú podstatne väčšie nároky na spotrebu energií. Energetickú efektívnosť však vie dosiahnuť každý, ak chce.

Ako?

V SPP poskytujeme podporu už pri kúpe nehnuteľnosti. V rámci služby Inšpekcia budov alebo Termovízne meranie preverujeme všetky dôležité detaily, ako je statika, stav izolácií či tepelné mosty. V prípade firiem realizujeme tzv. energetický audit s cieľom zadefinovať možnosti šetrenia energiami. V spolupráci s partnermi ponúkame aj rôzne energeticky úsporné produkty ako napríklad tzv. CRYSTAL LED žiarovky, ktoré sú schopné ušetriť až 90 % energie pri svietivosti 40-tisíc hodín. Pre tých, ktorí už uvažujú vo väčšom, sú tu inteligentné domácnosti SPP SMARTHOME. Ide o riešenia, ktoré sa z dlhodobého pohľadu oplatia a nie sú nedostupným luxusom. Zorientovať sa v ponuke služieb SPP každému pomôžeme, či už osobne, prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky. Informácie sú k dispozícii tiež na našej webstránke www.spp.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.