Bezpečnostné sklo
Zdroj: SanSwiss

Sklo sprchovej zásteny: poznáte ich výhody?

Bezpečnostné sklo je vlastne tvrdené sklo, ktoré vzniká kalením. Po tejto tepelnej úprave sklenená doska vyhovuje náročným európskym bezpečnostným normám o odolnosti proti nárazu a zmene teplôt. Takéto sklo je veľmi pevné, ale nie je nerozbitné. V prípade rozbitia dôjde k fragmentácii skla na malé štvorčeky cca 6x6 mm bez ostrých hrán.

Sklo je tiež možné v procese výroby opatriť rôznymi povrchovými úpravami pre zmenu vlastností alebo vzhľadu skla. Úprava proti usadzovaniu vodného kameňa na skle býva štandardom, technológia sa však môže veľmi líšiť a tým aj doba, po ktorú je sklo takto chránené. Preto sa pri výbere sklenenej sprchové zásteny pýtajte, ako dlho antiplaková úprava skla vydrží, ako je potrebné ju udržiavať a aké čistiace prostriedky k tomu potrebujete.

SanSwiss odporúča čistiace prostriedky – Glass Cleaner (špeciálny prostriedok na čistenie skiel sprchových zásten SanSwiss, prepožičiava skleneným povrchom trvalo žiarivý lesk), Power Cleaner (čistiaci prostriedok pre sprchové zásteny SanSwiss – sklá, profily a pánty, vysoko účinný k odstráneniu usadenej špiny, Protect Cleaner (profesionálny čistiaci a ošetrujúci prostriedok pre sprchové zásteny SanSwiss – sklá, profily a pánty, účinná ochrana a starostlivosť pre sklá s antiplakovou úpravou AQUAPERLE).

Bezpečnostné sklo
Sklo s úpravou Aquaperle od SanSwiss: voda zo skla steká, neusadzuje sa na na ňom. | Zdroj: SanSwiss

V neposlednom rade sklo umožňuje docieliť vysokej dizajnové a optickej kvality. Sklo je možné tónovať či dekorovať. Osvedčenými technikami sú napr. sieťotlač – odolná vrstva špeciálne farby nanesená v určitom vzore alebo chrómovanie pre rôzne ornamentálne či maľované vzory so zrkadlovým efektom.

Ďalšie užitočné informácie nájdete na www.sanswiss.cz/sk/podpora-a-technologia

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje