Septembrový Môj dom už v predaji od 4. septembra

S príchodom nových členov do domácnosti nastáva nielen zmena zabehnutého režimu, ale aj prispôsobenie interiéru. V novom Mojom dome vám prinášame množstvo inšpirácií na tému „bývanie s deťmi“. Okrem toho v ňom nájdete aj tip, ako zariadiť multifunkčnú izbu pre celú rodinu, praktické rady do kúpeľne, mnoho zaujímavých návštev či chutné recepty.

Nebude chýbať ani ďalší kúsok nadčasového dizajnu a pravidelný redakčný test – tentoraz vám pomôžeme vybrať varné nádoby. V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a dozviete sa informácie o rôznych stavebných novinkách. septembrový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 4.9.

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca: Bývanie s deťmi

Perfektne vybalansovaný byt

Rekonštrukcia tohto storočného bytu bola o hľadaní optimálneho životného priestoru – pre štvorčlennú rodinu na 62 m².

Nekonvenčná dvojica: Scandi a retro

Dvojgeneračný dom už prešiel mnohými zmenami. Vďaka kreatívnemu prístupu majiteľov tu nakoniec vzniklo štýlové súčasné bývanie plné zaujímavých kúskov zariadenia.

Šťastný život v továrni

V zrenovovanej továrni v Lisabone si dizajnérka vytvorila vlastný priestor pre šťastie – loft, v ktorom sa nenúteným spôsobom spája bývanie s ateliérom.

Malá interiérová odysea

So zmenami v interiéri začali najskôr sami, no čoskoro sa dostali k hraniciam svojej predstavivosti. Vtedy oslovili architektov. Až s ich pomocou vznikol obytný priestor, s ktorým sú majitelia spokojní.

Multifunkčná izba pre celu rodinu

Štvorčlenná rodina túžila v dome vyčleniť priestor na domáce prace, pracovný kútik i pre občasných nocľažníkov. Maličká izba na prízemí celkom nečakane dokázala splniť všetky požiadavky majiteľov naraz a zároveň jej nechýba príjemná, útulňa atmosféra.

10 tipov pre praktickú kúpeľňu

Kúpeľňa je z hľadiska udržiavania čistoty jedna z najnáročnejších miestností v interiéri. Ak si práve vyberáte dlažbu, sanitu, batérie či nábytok, venujte pozornosť niekoľkým užitočným tipom, ako si vybrať čo najlepšie, aby ste sa v nej nezodrali.

Varenie bez sporáka

Znie to takmer ako malá kulinárska revolúcia. Je možne zariadiť kuchyňu bez sporáka, kde dusenie, varenie, praženie a pečenie preberú na seba menšie spotrebiče? Ak sa vám to zdá byť až príliš šialené, verte tomu, že do nejednej domácnosti západnú lepšie ako klasická výbava minulých desaťročí.

Okrasne kvitnúce kry v záhrade

Popri stromoch sú kry dôležitou súčasťou záhradného priestoru. Vybrať si môžete druhy kvitnúce na jar, v lete, dokonca počas zimy. V širokej ponuke krov nájdete aj veľa vzácnejších druhov, vďaka nim získa vaša záhrada punc jedinečnosti.

September v záhrade

Leto sa ešte nekončí, dostáva sa do veľmi peknej fázy – do babieho leta. Množstvo rozkvitnutých trvaliek, jemnosť okrasných tráv, dozreté a často až prezreté ovocie, prvé kvety vresov a krehko pôsobiace jesienky. Obdivujte – najlepšie z pohodlnej záhradnej lavice –a popritom si nezabudnite svoju záhradu vylepšiť. Teraz je na to ideálne obdobie.

Chodníky a cestičky v záhrade

Krásne a zdravé rastliny, pekný trávnik a osviežujúce zátišia sú snom každého majiteľa záhrady. Pre dokonalý pôžitok z prechádzky po súkromnej zelenej oáze i pre jednoduchý prístup k záhonom sú dôležité správne navrhnuté cesty, cestičky a schody.

Ako vybrať fasádnu omietku?

Trh ponúka veľké množstvo fasádnych omietok a zorientovať sa v nich môže byť náročné. Pred voľbou konkrétnej omietky si najskôr zistite, podľa čoho vyberať a na čo si treba dať pozor. Zároveň je prirodzené zohľadniť aj vlastný vkus a cenové možnosti.

Čo môžete očakávať od dnešných okien

Napríklad čoraz lepšie tepelnotechnické parametre, ktoré sa dosahujú prepracovanejšími konštrukciami rámov a trojsklom. Vďaka výborným tepelnoizolačným vlastnostiam tak možno dnešné špičkové okná použiť aj v domoch s energetickou triedou A0 (takmer nulové), ktorá bude pri novostavbách povinná až po roku 2020. Výrobcom sa darí zvyšovať aj odolnosť a trvácnosť okenných rámov a znižovať ich nároky na údržbu. A čo ešte?