S 511 farbami pre omietky a nátery Ceresit si ľahko navrhnete fasádu svojho domu

image 43155 25 v1

Keď budete riešiť farebnosť vašej fasády, hľadajte v sortimente fasádnych zatepľovacích systémov Ceresit inovované spektrum 511 farieb Ceresit Colours of Nature Systém pre architektov. 

Rozdelenie farebných odtieňov, určených pre všetky omietky a nátery Ceresit, do farebných skupín (sú štyri), štýlov (šesť) a farebných typov (deväť) robí z nového spektra unikátny dizajnový nástroj, ktorý vám pomôže navrhnúť vhodné farebné kombinácie – presne podľa súčasných trendov a typu danej budovy.

Je to naozaj jednoduché – každá z 511 farieb Colours of Nature je totiž zaradená do jedného zo šiestich farebných štýlov. Farebný súlad vytvoríte kombináciou farby v rovnakom farebnom štýle (s rovnakým grafickým symbolom), trochu odvážnejšia, avšak stále ladiaca, je kombinácia dvoch rôznych štýlov. Priložený obrázok symbolov názorne ukazuje, ktoré štýly sa dajú navzájom kombinovať – možná je napríklad kombinácia farby zo štýlu Urbanistický pôvab (označená šesťuholníkom) s farbou zo štýlu Zem tvarov (symbol trojuholníka). Aj ako laik si tak ľahko nájdete farby, ktoré budú spolu ladiť.

Okrem výberu štýlu sa zamyslite aj nad farebným typom (označený číslom) a nad tým, aký typ kontrastu zvolíte (či v sýtosti, či v podiele šedej alebo kombinovaný). Kombinácia vhodných typov podľa pravidiel farebnej psychológie posilní efekt, ktorým má budova pôsobiť a vytvorí synergiu medzi farbami a fasádou domu.

Viac informácií nájdete na www.ceresit.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.