Októbrové číslo časopisu Môj dom už v predaji

Októbrové číslo časopisu Môj dom už v predaji

Veselý, praktický, invenčný, odvážny a opäť mimoriadne moderný štýl retro sa vracia späť a prenesie nás do 50., 60. či 70. rokov minulého storočia. O tom, ako ho zakomponovať do bývania i množstvo retro inšpirácií nájdete na stránkach nového Môjho domu. Nájdete tam aj mnoho inšpiratívnych návštev, chutné recepty či návod, ako si vyrobiť štýlové utierky do kuchyne. Nebude chýbať ani ďalší kúsok nadčasového dizajnu, riešenie interiérového problému od architekta či pravidelný redakčný test.

V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a dozviete sa informácie o rôznych stavebných novinkách. Októbrový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 3.10.

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca: 

Bývanie v štýle retro, inšpirujte sa dizajnom minulých čias

Nové začiatky

Keď pri renovácii ošumelého bungalova nastal neplánovaný zvrat, dostala mladá dvojica nečakanú šancu vytvoriť si domov inšpirovaný Škandináviou.

Štýlový, harmonický, usporiadaný

V historickej štvrti Kapského Mesta vzniklo bývanie umožňujúce pohodlný rodinný život a zároveň noblesnú prezentáciu ukážok africkej kultúry v jej rozličných podobách.

Rodinné hniezdo v starej garáži

Majiteľova záľuba v štýle retro a jeho obrovské zberateľské nadšenie sa pretavili do tohto netradične
zariadeného interiéru, ktorý miestami pripomína skôr starožitníctvo ako domov štvorčlennej rodiny.

Všetko na jednom mieste

Malý pánsky byt vôbec nemusí pôsobiť prísne ani nudne. Najmä ak sa jeho majiteľ venuje zaujímavým záľubám. Svetlý interiér dáva jasne najavo majiteľovu lásku k hudbe i športu a zároveň odhaľuje jeho zmysel pre praktický život.

„Upgrade“ brooklynskej radovky

Radový domček so šírkou iba 6 m prestavali architekti zo štúdia BFDO Architects tak, aby čo najlepšie slúžil štvorčlennej rodine. Využili pritom existujúce prístavby pred i za domom a starostlivo upravili ako tvar budovy, tak aj proporcie jednotlivých miestnosti. Zároveň prešpikovali stavbu svetlíkmi, rohovými oknami a zasklenými stenami, aby vniesli do interiéru čo najviac denného svetla.

Netradičná nórska tradícia

Viac než štvrtina Nórov vlastni „hytte“ – drevenú chatu, ktorú využívajú pri lyžiarskych alebo rybárskych výletoch. Manželský pár s dvoma deťmi, „presadený“ zo Spojených štátov do Osla, si nórsky životný štýl tak zamiloval, že si tiež nechal jednu drevenú chatku postaviť. Úctou k tradícii sa ale Američania Scott Young a Christine Griffin Young nenechali priveľmi zviazať. Ich „hytte“ je absolútne komfortná.

Vo vedľajšej úlohe

Kuchynské zásteny a pracovné dosky dokážu spraviť aj z celkom obyčajnej linky mimoriadne štýlovú kuchyňu. Okrem toho, ich moderné a prepracované povrchy vám ušetria čas venovaný údržbe. Na výber je nielen obrovské množstvo estetických dekorov, ale aj funkčných materiálov.

Ako byť eko?

Každý z nás určite rád urobí niečo navyše pre svoje zdravie a aj pre zdravie našej planéty. Začať treba hneď a od seba. Vymeňte mikroténové vrecká za latkové, igelitky za sieťovky, plastové dózy za sklenené. Všímajte si trendy v oblasti ekologickej domácnosti, recyklujte, skúšajte šetrnejšie varianty a zistíte, že to nie je nič zložité. Okrem dobrého pocitu na duši a ušetrenej prírody v konečnom dôsledku ušetríte aj svoje financie.

Testujeme sušičky potravín

Koncentrovaná chuť, dlhá trvácnosť a úplne nová štruktúra – nech do sušičky potravín vložíte akékoľvek čerstvé suroviny, v priebehu niekoľkých hodín nadobro zmenia svoju podobu. Bez toho, aby ste museli nad nimi striehnuť, sušička sa postará, aby sa zázrak premeny vždy vydaril.

Zábava a oddych v záhrade

Ľudia, ktorí trávia dostatok času v záhrade, sú spokojnejší a šťastnejší. Spôsobuje to nielen pestovanie kvetov, ovocia či zeleniny, ale aj relax, ktorý dokáže záhrada poskytnúť. Čerstvý vzduch okysličí mozog a zlepší vašu náladu. Oddychových i zábavných aktivít, ktoré sa dajú robiť vonku aj počas jesene, je mnoho. 

Október  v záhrade

Záhrada sa v tomto období prezlieka do pestrejších šiat. Nádherná prehliadka prirodzenej farebnosti sa tak páve začína. Mnohé okrasné kry a stromy zdobia nielen pestrofarebné listy, ale aj krásne plody. Otvorte im preto bránky do svojej záhrady, teraz je vhodný čas na ich výsadbu. Ani kvetom ešte nie je koniec. Dokvitajúce trvalky začiatku jesene postupne dopĺňajú nádherné chryzantémy.

Chcete kúriť špičkovou technikou?

I keď plynové kotly patria vykurovacej klasike, tradičný tu rozhodne neznamená zastaraný, najmä ak hovoríme o kondenzačnej technológii. Čo vlastne ponúkajú špičkové produkty v tejto oblasti a na čo sa pri výbere moderného kondenzačného kotla zamerať?

Ako získať úver na kúpu celého bytu

Požičať si na bývanie je v súčasnosti výrazne komplikovanejšie ako pred pár mesiacmi. Banky totiž nemôžu od júla vôbec poskytovať stopercentné hypotéky. Výrazne obmedzené sú aj hypotéky, ktorých výška presahuje 80 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Väčšina ľudí tak musí počítať s tým, že ak chcú bývať vo vlastnom, potrebujú si aspoň 20 % z ceny bytu zaobstarať z iných zdrojov.

www.jagastore.sk/moj-dom/

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.