image 36604 25 v1

O bezúdržbové strešné okná VELUX sa treba starať len minimálne

Obľúbené bezúdržbové strešné okná VELUX sa vyznačujú kombináciou pozitívnych vlastností dreva a plastu. Sú odolnejšie a výborne bojujú s vlhkosťou.

Drevo je veľmi praktický materiál z pohľadu výroby okien, ktorý si však vyžaduje istú údržbu. Práve preto vzniklo bezúdržbové strešné okno VELUX – skladá sa z tradičného lepeného dreveného jadra, ktoré je zaliate vodotesnou vrstvou z odolného polyuretánu v hrúbke tri až päť milimetrov.

Jadro je vyrobené z tepelne upraveného dreva TMT (Thermal modified timber). Počas výroby sa zahrieva na teplotu 175°C – vtedy dochádza k nahradeniu vlhkosti v dreve vzduchom. Táto úprava tiež drevo zabezpečí proti deformácii a rôznym ochoreniam. Vďaka bielemu laku s UV filtrom, ktorý je súčasťou polyuretánovej vrstvy, ostáva strešné okno stále biele a nemení svoju farbu. Okná si ďalej nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu, ani lakovanie. Ich povrch je odolný voči poškriabaniu.

Povrchová úprava ich predurčuje na využitie aj do miestností, v ktorých sa vytvára väčšia vlhkosť – ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Ak plánujete rekonštrukciu a premýšľate nad strešnými oknami, práve ich bezúdržbový variant môže byť pre vás správnym riešením. Neváhajte kontaktovať montážnikov VELUX pre viac informácií.

www.velux.sk/3sklo

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje