O bezúdržbové strešné okná VELUX sa treba starať len minimálne

image 36604 25 v1

Obľúbené bezúdržbové strešné okná VELUX sa vyznačujú kombináciou pozitívnych vlastností dreva a plastu. Sú odolnejšie a výborne bojujú s vlhkosťou.

Drevo je veľmi praktický materiál z pohľadu výroby okien, ktorý si však vyžaduje istú údržbu. Práve preto vzniklo bezúdržbové strešné okno VELUX – skladá sa z tradičného lepeného dreveného jadra, ktoré je zaliate vodotesnou vrstvou z odolného polyuretánu v hrúbke tri až päť milimetrov.

Jadro je vyrobené z tepelne upraveného dreva TMT (Thermal modified timber). Počas výroby sa zahrieva na teplotu 175°C – vtedy dochádza k nahradeniu vlhkosti v dreve vzduchom. Táto úprava tiež drevo zabezpečí proti deformácii a rôznym ochoreniam. Vďaka bielemu laku s UV filtrom, ktorý je súčasťou polyuretánovej vrstvy, ostáva strešné okno stále biele a nemení svoju farbu. Okná si ďalej nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu, ani lakovanie. Ich povrch je odolný voči poškriabaniu.

Povrchová úprava ich predurčuje na využitie aj do miestností, v ktorých sa vytvára väčšia vlhkosť – ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Ak plánujete rekonštrukciu a premýšľate nad strešnými oknami, práve ich bezúdržbový variant môže byť pre vás správnym riešením. Neváhajte kontaktovať montážnikov VELUX pre viac informácií.

www.velux.sk/3sklo

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.