Máte malý byt? Zväčšite ho opticky a zadarmo

Máte malý byt? Zväčšite ho opticky a zadarmo

Už ste určite zažili skúsenosť s malým priestorom, ktorý ste chceli opticky zväčšiť, no možno ste nevedeli ako na to. V tomto prípade sú najdôležitejšie faktory svetlo a použitie správnych farieb. Kombináciami a usporiadaním môžete aj z tej najminiatúrnejšej izby vytvoriť priestrannú miestnosť, ktorá v žiadnom prípade nebude pôsobiť stiesnene a klaustrofobicky.

Využite bielu a jej odtiene

Známe pravidlo. Tak ako to platí pri oblečení, biela opticky zväčšuje a rozširuje. Preto sa zamerajte na biely nábytok, biele steny, svetlú podlahu. Samozrejme, cieľom nie je vytvoriť laboratórium, preto k bielej farbe zvoľte farebný akcent, najlepšie čo najveselšiu a najžiarivejšiu farbu. Žltá, jablkovo-zelená, azúrová, fuchsia,…Tieto farby použite napríklad na závesy, vankúše, keramické dekorácie, alebo na jednu stenu. Biela je vždy skvelý nápad a opticky vám priestor rýchlo a lacno zväčší!

Zrkadlenie je trik, ktorý funguje vždy

Osvedčený trik, ktorý funguje naozaj v každom prípade! Na jednu stenu zaveste jedno veľké zrkadlo, najlepšie vo veľkosti celej steny, alebo viac menších zrkadiel. Miestnosť sa opticky zdvojnásobí, presvetlí a vy sa budete cítiť ako v luxusnom apartmáne. Zrkadlá navyše vyzerajú veľmi moderne a draho, takže vášmu bytu alebo domu dodáte aj nádych luxusu a priestrannosti. Ak však máte obmedzený rozpočet a nemôžete si dovoliť veľké zrkadlá, nechajte si poradiť a prečítajte si o tom, ako oživiť príbytok a nevyprázdniť peňaženku.

Pásikov sa nebojte a farby si dajte nad hlavu

Možno sa budete čudovať, ale keď necháte všetky steny biele a strop namaľujete výraznou farbou, hoci aj tmavou, miestnosti dodáte hĺbku a dramatický „šmrnc“. Aj s pásikmi sa dajú robiť divy! Ak máte napríklad dlhú úzku kuchyňu, položte tesne pod linku koberec s horizontálnymi čiernymi a bielymi pásikmi. Ak ja vaša izba naopak krátka, zvoľte farebnú tapetu s horizontálnymi pásikmi, ktorú nalepíte len do polovice steny. Nielenže to je nekonvenčné riešenie, ale do miestnosti vnesie sviežosť a vizuálne väčší priestor. Aktuálna ponuka bytov je však tak široká, že si je z čoho vyberať.

Myslite vo veľkom!

Myslíte si, že do malých miestností môžu ísť len malé veci? Malý gauč, maličký stolík a malinký kvetináč? Omyl! Ak do malej izby dáte jeden väčší solitér, napríklad masívne kreslo, objemnejšiu sedačku alebo rozľahlý jedálenský stôl (všetko vo svetlých farbách), priestor bude vyzerať otvorený a jednoduchý. K jednému výraznému kúsku potom dolaďte menšie doplnky. No pozor na zbytočnosti! Ak bývate v menšom byte, mali by ste sa čím skôr zbaviť všetkých zbytočností, ktoré prepĺňajú priestor a pôsobia chaoticky. Univerzálne pravidlo znie – malý priestor, málo doplnkov a dekorácii. Nemusíte mať v každom kúte veľký exotický kvet, obraz, ani kopy časopisov, oblečenia, či kníh.

Skúste týchto pár trikov a uvidíte, že sa váš interiér premení na príjemné, útulné a hlavne priestranné bývanie.

ZDROJ PR článok spoločnosti Gurkuda s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.