Máte malý byt? Zväčšite ho opticky a zadarmo

Máte malý byt? Zväčšite ho opticky a zadarmo

Už ste určite zažili skúsenosť s malým priestorom, ktorý ste chceli opticky zväčšiť, no možno ste nevedeli ako na to. V tomto prípade sú najdôležitejšie faktory svetlo a použitie správnych farieb. Kombináciami a usporiadaním môžete aj z tej najminiatúrnejšej izby vytvoriť priestrannú miestnosť, ktorá v žiadnom prípade nebude pôsobiť stiesnene a klaustrofobicky.

Využite bielu a jej odtiene

Známe pravidlo. Tak ako to platí pri oblečení, biela opticky zväčšuje a rozširuje. Preto sa zamerajte na biely nábytok, biele steny, svetlú podlahu. Samozrejme, cieľom nie je vytvoriť laboratórium, preto k bielej farbe zvoľte farebný akcent, najlepšie čo najveselšiu a najžiarivejšiu farbu. Žltá, jablkovo-zelená, azúrová, fuchsia,…Tieto farby použite napríklad na závesy, vankúše, keramické dekorácie, alebo na jednu stenu. Biela je vždy skvelý nápad a opticky vám priestor rýchlo a lacno zväčší!

Zrkadlenie je trik, ktorý funguje vždy

Osvedčený trik, ktorý funguje naozaj v každom prípade! Na jednu stenu zaveste jedno veľké zrkadlo, najlepšie vo veľkosti celej steny, alebo viac menších zrkadiel. Miestnosť sa opticky zdvojnásobí, presvetlí a vy sa budete cítiť ako v luxusnom apartmáne. Zrkadlá navyše vyzerajú veľmi moderne a draho, takže vášmu bytu alebo domu dodáte aj nádych luxusu a priestrannosti. Ak však máte obmedzený rozpočet a nemôžete si dovoliť veľké zrkadlá, nechajte si poradiť a prečítajte si o tom, ako oživiť príbytok a nevyprázdniť peňaženku.

Pásikov sa nebojte a farby si dajte nad hlavu

Možno sa budete čudovať, ale keď necháte všetky steny biele a strop namaľujete výraznou farbou, hoci aj tmavou, miestnosti dodáte hĺbku a dramatický „šmrnc“. Aj s pásikmi sa dajú robiť divy! Ak máte napríklad dlhú úzku kuchyňu, položte tesne pod linku koberec s horizontálnymi čiernymi a bielymi pásikmi. Ak ja vaša izba naopak krátka, zvoľte farebnú tapetu s horizontálnymi pásikmi, ktorú nalepíte len do polovice steny. Nielenže to je nekonvenčné riešenie, ale do miestnosti vnesie sviežosť a vizuálne väčší priestor. Aktuálna ponuka bytov je však tak široká, že si je z čoho vyberať.

Myslite vo veľkom!

Myslíte si, že do malých miestností môžu ísť len malé veci? Malý gauč, maličký stolík a malinký kvetináč? Omyl! Ak do malej izby dáte jeden väčší solitér, napríklad masívne kreslo, objemnejšiu sedačku alebo rozľahlý jedálenský stôl (všetko vo svetlých farbách), priestor bude vyzerať otvorený a jednoduchý. K jednému výraznému kúsku potom dolaďte menšie doplnky. No pozor na zbytočnosti! Ak bývate v menšom byte, mali by ste sa čím skôr zbaviť všetkých zbytočností, ktoré prepĺňajú priestor a pôsobia chaoticky. Univerzálne pravidlo znie – malý priestor, málo doplnkov a dekorácii. Nemusíte mať v každom kúte veľký exotický kvet, obraz, ani kopy časopisov, oblečenia, či kníh.

Skúste týchto pár trikov a uvidíte, že sa váš interiér premení na príjemné, útulné a hlavne priestranné bývanie.

ZDROJ PR článok spoločnosti Gurkuda s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.