image 27842 25 v1
Galéria (21)

Júlové vydanie časopisu Urob si sám v predaji!

Čo prinášame? Altánok s pizza pecou a záhradným kozubom! Ušetrite s našimi dobrými nápadmi: Ako ošetriť praskliny, škvrny či plesne v byte? Záhrada - inšpirácie, tipy, postupy! Prírodné kúpacie jazierko! Hojdačka z pneumatiky! Ležadlo na opaľovanie! Ako natrieť drevo, kov či betón? Viete sa postarať o terasu?

Galéria

Urob si sam - USS_2015_07_maketa-1
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-6
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-14
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-16
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-18
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-24
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-32
Urob si sam - USS_2015_07_maketa-40

Júl v záhrade – dobré rady pre každého záhradkára! Desať častých záhradných burín. Ako vyhnať hraboše, myši a slimáky? Perfektné „čučoriedky“ z kamčatského zemolezu! Popínavé rastliny – ako vysadiť plamienok? Pre alergikov – sacharidoví zelenina namiesto lepkovej pšenice? Ako pestovať lahodný fenikel? Vysádzame krásne dvojročky! Záhradní pomocníci v júli. Vyberáme tehly! Rekonštrukcia strechy – úžľabia. Montáž montovaného stropu! Ako odstrániť vlhnutie chatky s pivnicou? Ako opraviť brzdy na bicykli? Pestré závesné poličky do bytu! Skladací stolík – veľký a pritom spratný! Test ručných elektrických okružných píl! Financie – čo poistiť na dovolenke!?

Mnoho ďalších tipov, rád a nápadov na 100 stranách! Príjemné čítanie vám želá redakcia časopisu Urob si sám! Nasledujúce vydanie vyjde 20. júla! Urob si sám – Špeciál pre stavebníkov je ešte na stánkoch!

Z OBSAHU:

Prírodné kúpacie jazierko

Vďaka vodnej ploche získa každá záhrada novú náladu, či už ide o bazén, jazierko, potôčik, alebo vodopádik. Mladí holandskí manželia získali vybudovaním takéhoto jazierka všetko naraz. Ako si postaviť jazierko? Podrobný postup.

Kozub a pizza pec v altánku

Naše drevostavby pri sebe – prístrešok na auto a altánok sú výborným spôsobom, ako zväčšiť plochu domu. Vďaka vybaveniu altánka môžete bez obáv privítať početnú návštevu a usporiadať poriadnu grilovačku či „pizzovačku“.

Ako vypestovať najkrajšie dvojročky?

Sirôtky, nezábudky, sedmokrásky a mnohé iné rastliny patria medzi obľúbené kvety, ktoré skrášľujú záhradu celú jar až do leta. Mnohé si môžeme vypestovať svojpomocne. Treba však začať už teraz, aby sme sa z nich mohli o rok znovu tešiť.

Hojdačka pre malých i veľkých

Stará pneumatika znova ožije, ak z nej urobíte veselú hojdačku. Bude vám zdobiť záhradu a vaše ratolesti ju budú milovať. Nakoniec si určite získa aj dospelých a všetci sa výborne zabavíte.

Ako odstrániť vlhnutie pivnice a záhradnej chatky?

V našej stavebnej poradni odpovedáme na čitateľské otázky menšieho i rozsiahlejšieho charakteru. Položte svoju otázku na poradnauss@jaga.sk, možno práve ju vyberieme ako tému poradne. Iste tak pomôžeme viacerým čitateľom.

10 častých záhradných burín

Ktoré sú to? Krásne vyobrazenia, takže ich hneď spoznáte vo svojej záhrade. Ako proti nim bojovať? Pomôžu vám stručné a jednoduché tipy. A vaša záhrada bude bez burín!

Ako na pažravé škodce?

Pestovanie zeleniny je úžasná vec, keby neexistovali zdanlivo zákerné tvory, ktoré chcú všetko požrať. Podaktorí záhradkári bez rozmyslu otrávia chémiou nielen záhradu, ale aj telo a rodinu. Škodce však neexistujú, existuje iba nedostatok harmónie.

Montáž brzdového kotúča a nastavenie brzdy

Každé cestné dopravné zariadenie je také bezpečné, aké bezpečné sú jeho brzdy. Pri horskom či cestnom bicykli to platí dvojnásobne, keďže cyklisti patria medzi najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky. Správne brzdy sú teda tou najdôležitejšou časťou bicykla.

Pestré závesné poličky

Ak máte radi jednoduché tvary a veselé farby, môžete sa inšpirovať poličkami, ktoré na stene hravo usporiadate, ako potrebujete. Oživia stenu a prichýlia nielen knihy. Ľahko a nenásilne ich zakomponujete do rôznych interiérov, stačí si prispôsobiť odtieň.

Redakčný test: Ručné okružné píly

Sú neoceniteľným náradím pri tesárskych a montážnych prácach. Vďaka nim môžeme rozmietať – pozdĺžne rezať a skracovať dosky, rezať v hranoloch čapy, píliť na mieru plošný materiál a zrezať čokoľvek, čo pri montáži prekáža. Ktorá bude najlepšia pre vás?

Rekonštrukcia strechy XI: Montáž úžľabia

Úžľabie, ako najnižšie položené miesto dvoch strešných vzájomne sa pretínajúcich rovín, je mimoriadne namáhané vlhkosťou zo zrážkovej vody a aj mechanicky ľadom či snehom. Ako ho zhotoviť správne? Sledujte náš seriál.

Pohodlné ležadlo na opaľovanie

Zo starého nové! Roztrhla sa vám textília na ležadle na opaľovanie? Skúste využiť jeho konštrukciu a vyrobte si podobné z drevených lát. Bude vám slúžiť mnoho rokov bez ohľadu na to, kto na ňom bude ležať.

Mrazuvzdorné vitamíny až z Kamčatky!

Pestovanie čučoriedok si vyžaduje nielen dostatok naozaj kyslej rašeliny, ale aj kyslé hnojivá, ba i mäkkú, nevápenatú vodu. Tieto starosti vás minú, keď si vysadíte zemolez kamčatský a vypestujete si tzv. kamčatské čučoriedky.

Vysádzame popínavý plamienok

Plamienky skrášľujú pergoly a treláže, sú nádherné spolu s popínavými ružami na rôznych konštrukciách. A nevzhľadné staré ploty? Tak tie dokážu tieto dlhoveké a nenáročné popínavé rastliny zmeniť na atraktívne kvetinové steny!

Sacharidová zelenina namiesto lepkovej pšenice!

Novodobá pšenica má i svoju odvrátenú tvár. Máte alergiu na lepok? Alebo sa vám nedarí schudnúť? Trápia vás časté zápaly? Príčinou môže byť aj množstvo sacharidov obsiahnutých v pšeničných výrobkoch, ktoré tvoria prevažnú časť našej stravy. Možno práve vám pomôže zmena stravovania.

Nátery dreva, kovu, betónu

Renovácia štetcom je vždy tá najlacnejšia. Je to rozdiel, ktorý vidno už z diaľky. Drevená lavička a plot žiaria pod novou vrstvou lazúry, bránka a plechová strecha našli znova svoje farby a betónový múrik lemujúci holubník opäť dýcha sviežim farebným odtieňom.

Skladací stolík

Mení sa ako chameleón, vždy podľa toho, čo potrebujete. So zvesenými krídlami vyzerá ako malá komoda so štyrmi zásuvkami na každej strane. O chvíľu sa však vie zdvihnutím krídla premeniť na malý príručný stolík. Rastie podľa vašich potrieb.

Postarajte sa o terasu

Záhradný drevený nábytok a terasy sú vystavené vplyvom počasia, ktoré sa mení. Preto drevo pracuje a predčasne starne. Správnou údržbou ho omladíte. Dodajte drevu svieži vzhľad.

 

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje