Dekoratívna technika Arte Twin – od remesla k umeniu

image 39886 25 v1

Obláčiková štruktúra prekrýva temné hĺbky. Nad tým sa zhlukuje hviezdna galaxia a dotvára tým pocit priestoru. Je to ako mikrokozmos, ktorý tvorí remeselník vlastnými rukami. Stierková technika Arte Twin od firmy Caparol ohromuje už pri spracovaní.

S dekoratívnou technikov na steny Capadecor Arte Twin sa bežné remeslo stáva remeslom umeleckým. Prekrývajúca sa obláčiková štruktúra, doplnená bielymi čiastočkami a žiariacimi zlatými alebo striebornými plôškami, vytvára elegantnú, decentnú štruktúrovanú homogénnu plochu. Capadecor Arte Twin prináša dekoratívne živú úpravu povrchov vnútorných stien s mimoriadnym efektom.

Spracovanie sa prevádza špeciálnym hladítkom. Inovácia materiálu spočíva v tom, že sa v jednom pracovnom kroku spracúva materiál v dvoch, alebo aj vo viacerých farebných odtieňoch. Ďalšieho efektu je dosiahnuté bielymi čiastočkami, ktoré sú v hmote rozptýlené, a pigment ich pri tónovaní neprefarbí. Naopak pri spracovávaní vystúpi na povrch a vytvorí jedinečnú optiku technológie Arte Twin. Každá stena je potom originálom, jedinečným a neopakovateľným obrazom. Prejavuje sa tu originalita priestoru, unikátny rukopis remeselníka, a mnohotvárnosť použitej technológie.

ArteTwin Basic je základná, krycia hmota systému Arte Twin. Je ju možné prefarbiť v mnoho farebných odtieňoch pomocou technológie Color Express. Transparentné materiály Arte Twin Effect Gold a Arte Twin Effect Silber dodávajú základnej hmote ďalší akcent a umocňujú jej mimoriadny vzhľad. Spracovanie materiálov Arte Twin nie je fyzicky náročné a práca ide rýchlo od ruky. Omnoho viacej tu vynikne kreativita a fantázia remeselníka. Tisíce kombinácií rôznych materiálov a farebných odtieňov mu dávajú veľmi široké pole pôsobnosti, a môže tu naplno rozvinúť svoj talent. Pre jednoduché spracovanie bol vyvinutý špeciálny nástroj – hladítko Arte Twin. Je z plastu, jeho list je mäkký a má zaoblené rohy. Držiak aj list je možné – v prípade opotrebenia– jednoducho vymeniť.

Caparol odporúča dekoratívnu techniku Arte Twin do všetkých interiérov, ktoré majú mimoriadny význam a ktoré reprezentujú majiteľa. Či už sa jedná o reprezentačné priestory firiem a úradov, reštaurácie a hotely, alebo súkromné priestory. Dekoratívna technika Arte Twin pre všetky tieto účely ponúka jedinečnú, mimoriadnu optiku, ktorá je možné dosiahnuť za primeranú cenu.

www.caparol.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.