image 39886 25 v1
Galéria (11)

Dekoratívna technika Arte Twin – od remesla k umeniu

Obláčiková štruktúra prekrýva temné hĺbky. Nad tým sa zhlukuje hviezdna galaxia a dotvára tým pocit priestoru. Je to ako mikrokozmos, ktorý tvorí remeselník vlastnými rukami. Stierková technika Arte Twin od firmy Caparol ohromuje už pri spracovaní.

Galéria

S dekoratívnou technikov na steny Capadecor Arte Twin sa bežné remeslo stáva remeslom umeleckým. Prekrývajúca sa obláčiková štruktúra, doplnená bielymi čiastočkami a žiariacimi zlatými alebo striebornými plôškami, vytvára elegantnú, decentnú štruktúrovanú homogénnu plochu. Capadecor Arte Twin prináša dekoratívne živú úpravu povrchov vnútorných stien s mimoriadnym efektom.

Spracovanie sa prevádza špeciálnym hladítkom. Inovácia materiálu spočíva v tom, že sa v jednom pracovnom kroku spracúva materiál v dvoch, alebo aj vo viacerých farebných odtieňoch. Ďalšieho efektu je dosiahnuté bielymi čiastočkami, ktoré sú v hmote rozptýlené, a pigment ich pri tónovaní neprefarbí. Naopak pri spracovávaní vystúpi na povrch a vytvorí jedinečnú optiku technológie Arte Twin. Každá stena je potom originálom, jedinečným a neopakovateľným obrazom. Prejavuje sa tu originalita priestoru, unikátny rukopis remeselníka, a mnohotvárnosť použitej technológie.

ArteTwin Basic je základná, krycia hmota systému Arte Twin. Je ju možné prefarbiť v mnoho farebných odtieňoch pomocou technológie Color Express. Transparentné materiály Arte Twin Effect Gold a Arte Twin Effect Silber dodávajú základnej hmote ďalší akcent a umocňujú jej mimoriadny vzhľad. Spracovanie materiálov Arte Twin nie je fyzicky náročné a práca ide rýchlo od ruky. Omnoho viacej tu vynikne kreativita a fantázia remeselníka. Tisíce kombinácií rôznych materiálov a farebných odtieňov mu dávajú veľmi široké pole pôsobnosti, a môže tu naplno rozvinúť svoj talent. Pre jednoduché spracovanie bol vyvinutý špeciálny nástroj – hladítko Arte Twin. Je z plastu, jeho list je mäkký a má zaoblené rohy. Držiak aj list je možné – v prípade opotrebenia– jednoducho vymeniť.

Caparol odporúča dekoratívnu techniku Arte Twin do všetkých interiérov, ktoré majú mimoriadny význam a ktoré reprezentujú majiteľa. Či už sa jedná o reprezentačné priestory firiem a úradov, reštaurácie a hotely, alebo súkromné priestory. Dekoratívna technika Arte Twin pre všetky tieto účely ponúka jedinečnú, mimoriadnu optiku, ktorá je možné dosiahnuť za primeranú cenu.

www.caparol.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje