Čilský zázrak na slovenskom vinárskom trhu

image 24723 25 v1

Ešte pred pár rokmi čilskú produkciu u nás poznali len milovníci vína a tí, pre ktorých je táto komodita biznisom. Pritom ale zo svetovo známych údolí v okolí hlavného mesta Čile pochádzajú vína, ktoré oslovia ako laikov, tak aj skutočných znalcov vín. Sú to bohaté, plné, jednoodrodové vína so zrelým ovocným prejavom a nádhernou arómou, veľkou paletou chutí a jednotlivých tónov.

Kvalitné víno nemusí byť drahé

Kvalitné zahraničné vína si u nás dlhodobo hľadajú cestu k svojim zákazníkom. Najčastejším dôvodom, ktorý bráni ich väčším predajom, je samotná cena vína. Tá môže byť pre slovenského zákazníka vysoká. Túto situáciu sa ale radikálne rozhodla zmeniť spoločnosť, od ktorej by to asi nikto nečakal. Tou je Mountfield.

Nečakané, prekvapivé? Áno, súhlasíme, ale len do okamihu, kedy si uvedomíte, že víno patrí medzi komodity, kde je celosvetovo obrovský rozdiel medzi výrobnými nákladmi a finálnymi predajnými cenami pre koncového zákazníka. „Ceny kvalitných vín sú často výrazne ovplyvnené maržami sprostredkovateľov, ktorí ich umelo navyšujú o desiatky percent,“ hodnotí biznis okolo vína Lukáš Smrčenský, špecialista na vína spoločnosti Mountfield.

Mountfield má v Čechách i na Slovensku cez 1,5 milióna stálych zákazníkov, čo predstavuje pomery obrovské číslo. To je potom radosť pre také množstvo ľudí objednávať vína. S obrovskou skupinou svojich zákazníkov môžete objednávať stovky tisíc kusov fliaš vína za extrémne nízke ceny a bez sprostredkovateľov ich aj dovážať na náš trh. Zákazník si tak kupuje kvalitné vína za výrazne nižšie ceny, než je na trhoch v danej kategórii obvyklé.

Na ponuke vín od Mountfieldu sa jasne ukazuje, že je rozdiel, ak objednávate niekoľko tisíc fliaš vína alebo stovky tisíc fliaš kvalitného vína pre svojich 1,5 milióna stálych zákazníkov. Tu potom nájdete ten hlavný rozdiel, a tým je cena vína. A Mountfield k nákupnej cene vín priamo z vinárstiev pridáva len svoje režijné náklady, a výsledný cenový zázrak (z pohľadu zákazníka) je na svete.

Keď je zákazník pánom

„Zákazník má právo byť rozmaznávaný a získať kvalitné víno za nízku cenu. A mal by mať k dispozícii túto možnosť využívať po celý rok, a nielen napr. pred vianočnými sviatkami“ prezentuje stratégiu stanovenia ceny čilských vín Smrčenský.

Ako je teda kupujúci vína v Mountfielde „rozmaznávaný“? Jednoznačne nízkou cenou a tiež kvalitou daného vína. Tú garantuje ten najpovolanejší – prezident Asociácie sommeliérov ČR Martin Pastyřík, ktorý osobne v Čile vybral zo stoviek ochutnaných vín len tie najlepšie a najkvalitnejšie vína z troch známych čilských vinárstiev – Bisquertt Winery, Viňa Maipo a Santa Carolina.

Vo vinotéke Mountfieldu tak nájdete odrody, ktoré sú známe a vyhľadávané aj v Európe. Z bielych sú to Sauvignon Blanc a Chardonnay, z modrých Merlot a Cabernet Sauvignon. Špecialitou pouky je dnes v Čile veľmi populárna odroda Carmenere. Tá síce historicky pochádza z Francúzska, ale dnes sa s ňou stretnete hlavne v Čile, kde je teraz aj najpredávanejšia.

Pozrite sa, ako čilské vína hodnotí prezident Asociácie sommeliérov ČR Martin Pastyřík.

 

Ceny exkluzívnych vín už od 3,95 €

Zatiaľ čo sa bežná cena vín z vyhlásených čilských vinárstiev na trhoch pohybuje v rozmedzí 7 až 14 €, tak napr. za Sauvignon Blanc z vinárstva Santa Carolina, ktoré patrí medzi najstaršie v Čile, zaplatí stály zákazník v Mountfielde len 3,95 €. Rozdiel v cene je teda viac ako zrejmý. A skvelý La Joya Merlot (Gran Reserva) z vinárstva Bisquertt si v predajniach alebo v on-line shope www.mountfield.sk kúpite za cenu 5,90 €. Na trhu ho inde kúpite aj za 14 €.

vino

Aktuálne v ponuke firmy Mountfield nájdete exkluzívne vína z troch známych čilských vinárstiev – Bisquertt Winery, Viňa Maipo a Santa Carolina. A pre milovníkov šumivého vína Mountfield dováža Prosecco z oblasti Veneto. Zdroj Mountfield

Nezabudnite si kúpiť šumivé víno na oslavy konca roku

Každým rokom u nás stúpa spotreba tohto ušľachtilého nápoja, ktorý je slovami objaviteľa pasterizácie Louisa Pasteura „najzdravší a najhygienickejší nápoj sveta“. Nerastie len záujem o biele alebo červené vína, veľký boom teraz zažívajú aj šumivé. Preto Mountfield obohatil trh aj kvalitným šumivým vínom Prosecco z talianskej oblasti Veneto. Koniec roku tak môžete osláviť s pohárom kvalitného šumivého vína, ktorého vôňa vám pripomenie vôňu jabĺk a zrelých banánov.

Viac o čilských vínach nájdete na webe www.mountfield.sk/sortiment/vianoce/exkluzivne-vina

Komentáre

Pridať komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.