Akú maltu použiť na lepenie polystyrénu?

Produkty pre zatepľovanie
Zdroj: Mapei

Ak potrebujete spoľahlivého pomocníka na zhotovenie vonkajšieho zateplenia, zvoľte si maltu Mapetherm na polystyrén. Slúži na lepenie a stierkovanie tepelnoizolačných dosiek z polystyrénu, pričom ju využijete nielen na novostavbách, ale aj v starších objektoch. Práca s ňou je jednoduchá a zaberie len minimum času.

Mapetherm na polystyrén je univerzálna malta na vyhotovenie výstužnej vrstvy na tepelnoizolačných paneloch z polystyrénu v zatepľovacích systémoch. Okrem toho s ňou možno jednoducho lepiť tepelnoizolačné dosky z EPS na rôzne druhy podkladov – betón, tehlové murivo, keramiku, ako aj na steny z prírodného kameňa alebo podklad s minerálnou omietkou. Malta navyše predstavuje optimálne riešenie na vyrovnanie stien v interiéri a exteriéri.

Produkty pre zatepľovanie
Zdroj: Mapei

Významnou výhodou Mapetherm na polystyrén je vysoká prídržnosť na minerálnych podkladoch a tepelnoizolačných paneloch z EPS. Oceníte tiež jej dobrú odolnosť proti poveternostným vplyvom a teplotným zmenám. V tepelnoizolačnom systéme malta zabezpečí mechanickú odolnosť proti nárazu a priepustnosť vodných pár.

www.mapei.sk