Aktuálne vydanie časopisu Záhrada 10/2017 v predaji

image 46083 25 v1

Milí záhradní nadšenci, nás i záhradu čaká zaslúžený oddych. Trvalky už dávno zatiahli a schovali sa pod zem, dreviny zhodili listy a nám výrazne ubudne z práce v záhrade. No niečo spraviť ešte stále treba. Ponatierať kmene vápenným mliekom, zrezať jadroviny, sledovať počasie a striasať sneh zo živých plotov. Priebežne dopĺňať kŕmidlá pre spevavé vtáctvo, ktoré sa za zimnú pomoc odvďačí v sezóne bojom proti škodcom. A ak máte šikovné ruky, môžete dokonca podľa nášho návodu zhotoviť krásnu vtáčiu búdku.

Priebežne dopĺňať kŕmidlá pre spevavé vtáctvo, ktoré sa za zimnú pomoc odvďačí v sezóne bojom proti škodcom. A ak máte šikovné ruky, môžete dokonca podľa nášho návodu zhotoviť krásnu vtáčiu búdku. V aktuálnom čísle však nájdete oveľa viac. Dozviete sa napríklad, ako ešte chrániť rastliny, ak prídu nečakane kruté mrazy. Ako správne orezať v zime jablone, hovorí návod, ktorý sme vytvorili v spolupráci s predsedom Slovenského zväzu záhradkárov, pánom Jakubekom. Vhodné druhy a odrody ovocia, tentoraz do okolia Topoľčian, vám poradí profesor Hričovský, a ak plánujete oživiť svoju ovocnú záhradu, počas zimných dní môžete vyberať zo sortimentu menej tradičných druhov, ktorý pre vás pripravil známy ovocinársky odborník Marian Komžík.

V teple vyhriatej izby si môžete vytvoriť nádherné dekorácie podľa našich pracovných návodov alebo sa postaráte o orchidey, ktoré sú pôsobivé aj v zime.

Dokonale sa pripravte do ďalšej sezóny tým, že si naštudujete lunárny kalendár alebo záhradný kalendár na celý nasledujúci rok.

A ak sa vám informácií zo záhradného sveta máli, navštívte náš nový web, ktorý je určený všetkým zanieteným záhradkárom :-).

Martin Čurda

Izbové kvety
■ Atraktívne sfarbené listy
■ Ktoré rastliny nás chránia?
■ Parapet plný rozkvitnutých orchideí

Pre šikovné ruky
■ Dekorácie s lístím a machom
■ Sviatočný šat pre poškodený ihličnan

Okrasná záhrada
■ Drevina so zimným šarmom
■ Ochrana pred zimnými mrazmi
■ Chránime zeleň pred mrazom a zimným slnkom

Úžitkové hriadky
■ Lunárny kalendár
■ Rok 2018 v záhrade

Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup
■ Ochrana ovocných druhov pred zimou

Praktická záhrada
■ Zimný rez jablone
■ Vymeňte staré nevzhľadné kry za nové
■ Kŕmidlo pre vtáčatá
■ Návrat starodávnej strukoviny

Ovocný sad
■ Skúsený ovocinár radí
• Sortiment menej známych ovocnín do záhrad

Predplatné časopisu Záhrada

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.