image 46783 25 v1

Prvé tohtoročné vydanie časopisu Záhrada 2018/01 v predaji

Milí priatelia, hoci sme už vyše mesiaca v novom roku, predsa by som nám rád ešte zaželal všetko dobré. Hlavne nech nám slúži zdravie a nech sa nám darí v živote i v záhradke, nech je nový rok plný prekvapení a pozitívnych zmien.

Na zmeny sme sa odhodlali aj my, a preto práve držíte v rukách číslo, ktoré sa od tých predchádzajúcich trocha líši. Dúfame, že pre vás to budú zmeny pozitívne a priaznivé, aktuálne číslo je totiž výsledkom práce odborníkov, ktorí posilnili náš tím. Našou snahou bolo venovať viac priestoru poradni, aby sme zodpovedali čo najviac vašich otázok, ktorých je počas roka neúrekom. Pribudli veselé pracovné postupy pre šikovné ruky a pravidelné budú i reportáže z jestvujúcich krásnych záhrad. Neprehliadnuteľná je i novšia grafika a príspevky od nových autorov. Toto všetko však popri tradičných a obľúbených rubrikách, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí.

Výsledkom je číslo, v ktorom nájdete aktuálne pracovné postupy týkajúce sa prípravy priesad zeleniny výsevu petúnií, ale aj výber už osvedčených takmer noviniek medzi ovocnými odrodami. V poradni sa dozviete odpovede na svoje otázky, ale aj to, aké odrody sú vhodné do vašej obce. Dlhé zimné večery môžete využiť na plánovanie záhrady či prípravu skleníka na sezónu, alebo potešiť deti výrobou veselého črepníka na kvety. Stále je aktuálne kŕmenie spevavých vtákov a okrem toho ešte vždy môžete pre ne pripraviť podľa nášho návodu praktickú búdku. Skúsených záhradkárov určite poteší postup vrúbľovania ríbezlí od pána Jakubeka, vďaka ktorému môžete mať až tri odrody na jednom kríku alebo si môžete „vyrobiť” stromčekovú ríbezľu viacerých odrôd.
Ako vidíte, je sa na čo tešiť, takže hor sa do čítania!

Martin Čurda

Z OBSAHU: 

Okrasná záhrada

■ Viacgeneračná vidiecka záhrada
■ Jarné kvety v netypickom štýle
■ Pestujeme petúnie zo semien
■ Nová záhrada od základov
■ Kúsok tropickej zelene v skle 

Pre dobrú úrodu

■ Krehká reďkovka
■ Nenahraditeľná a nenáročná cibuľa
■ Lepšia úroda so sitom na kompost
■ Dobrý nákup
■ Priesady paprík z okenných parapetov
■ Parenisko, fóliovník a skleník predĺžia pestovateľskú sezónu
■ 10 najlepších a overených odrôd
■ Vrúbľujeme ríbezle

Poradňa

■ Choroby a škodce pri pestovaní priesad
■ Pomôžme im zahniezdiť sa
■ Napísali ste nám
■ Veselé črepníky
■ Krížovka

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje