Ako rozumne ušetriť pri stavbe strechy
Galéria (6)

Ako rozumne ušetriť pri stavbe strechy

Čas sú peniaze. To platí aj pri stavbe strechy. Keramická strešná krytina Creaton ponúka niekoľko výhod, ktoré pri stavbe strechy šetria čas i peniaze.

Galéria

TITANIA_vinovocervena_glazura
Balance
Creaton-Futura
Futura_Creaton
magnum_Creaton

Posuvné krytiny – ideálna voľba pre rekonštrukcie

Posuvné pálené škridly s premenlivou dĺžkou krytia umožňujú posuv v rozmedzí od 20 do 50 mm v závislosti od jednotlivých modelov. Možnosť posuvu zabezpečujú hlavové drážky. Dokonalá tesnosť krytín Creaton je zabezpečená aj pri maximálnej rozteči. Hlavná výhoda posuvných škridiel spočíva v možnosti ich použitia aj na existujúci krov, kedy nie je možné upraviť dĺžky krokiev. To stavebník ocení najmä pri rekonštrukciách starších domov alebo na strechách atypických tvarov.

Rozmerová presnosť

Rozmerová presnosť škridiel zjednodušuje rozmeranie a následnú montáž strešnej krytiny, čím sa skráti celkový čas potrebný na realizáciu strechy.

titania

Najnovším modelom v sortimente veľkoformátových škridiel Creaton je posuvná krytina Titania. Ide o modernú škridlu s mimoriadne hladkým a odolným povrchom s možnosťou posuvu až 43 mm. Väčší formát škridly zefektívňuje jej spotrebu už na 9,2 ks/m2

Veľký formát šetrí tiež

Veľkoformátové keramické krytiny prinášajú aj dvojitú úsporu: úsporu materiálu i úsporu vďaka rýchlejšej montáži. Na pokrytie štvorcového metra strechy postačuje menší počet kusov krytiny. Nižšia spotreba doplnkových škridiel ako sú krajné či podhrebeňové, menej náročné úpravy škridiel v nároží a úžľabí, to všetko šetrí peniaze. Spotreba veľkoformátových škridiel Creaton začína už od 8,1 ks/m2. Pre porovnanie: spotreba pri klasických typoch škridiel sa pohybuje medzi 11 až 16 ks/m2.
Odborník radí

Pre rozumnú úsporu pri stavbe strechy vyberajte z modelov posuvných a zároveň veľkoformátových škridiel Creaton – Maxima, Balance, Rapido, či Futura. Najmenšiu spotrebu škridiel na štvorcový meter zaručí model Rapido. Najväčší posuv až 50 mm zabezpečí reformná maloformátová škridla Terra Optima.

www.ebmco.sk  

zdroj: EBM Co., s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.