AjnFach – prvá knižnica dobrých vecí na Slovensku

AjnFach - prvá knižnica dobrých vecí na Slovensku

Radi čítate časopisy pre domácich majstrov, inšpirujú vás blogy s návodmi, ako si vyrobiť pekné a užitočné veci? Je ich veľa a naozaj je z čoho vyberať. Návody sú zrozumiteľné, vyzerá to veľmi jednoducho, ale má to malý háčik.

Záhradné sedenie zo starých paliet nevyrobíte bez potrebného náradia. Môžete sa vybrať do najbližšieho obchodu pre domácich majstrov. Ale nemusíte. Môžete ísť do Goetheho inštitútu v Bratislave. Tam si od apríla potrebné náradie budete môcť požičať.

No nielen to. Každý mesiac sa na tvorivých dielňach môžete zdarma naučiť niečo nové, napríklad aj to, ako si vyrobiť samozavlažovací kvetináč. K nemeckým knihám, filmom a spoločenským hrám v knižnici Goetheho inštitútu si tak pribudne až 50 užitočných vecí, nástrojov a hier, rozdelených do skupín dieľňa, experiment a outdoor.

Goetheho inštitút svoj projekt knižnice Ajnfach spustil 12. apríla. Na svoje si prídu domáci majstri, ktorí tu nájdu teleskopický rebrík, zverák, pílu, brúsku či elektrický skrutkovač. Fanúšikov outdoorových športov poteší go pro kamera, helmy, tašky a náradie na bicykel alebo čoraz populárnejší slackline. A rodiny s deťmi určite radi využijú turistický nosič, futbalové bránky a loptu a ďalšie športové náčinie, ktoré sa deťom rýchlo omrzí a preto chcú skúsiť niečo nové.

Ako to funguje? Veľmi jednoducho. Prídete do Goetheho inštitútu, zaregistrujete sa a vyberiete si vec, o ktorú máte záujem. Ak je práve vypožičaná, môžete si ju rezervovať. Nebudete na ňu čakať dlho, obvyklá doba výpožičky je jeden týždeň. Ak máte ďalšie tipy na užitočné veci alebo by ste chceli viesť vlastnú tvorivú dieľňu, píšte na info@bratislava.goethe.org

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.