4 dôležité veci, na ktoré treba myslieť pri kúpe novej sedačky

4 dôležité veci, na ktoré treba myslieť pri kúpe novej sedačky

Bez sedacích súprav sa v domácnosti nezaobídeme. Každý člen rodiny potrebuje priestor, kde si bude môcť oddýchnuť od práce a vystrieť sa, keď ho prekvapia intenzívne bolesti chrbtice. Aby sme si však dokázali vybrať dobrú sedaciu súpravu, potrebujeme si ujasniť niektoré veci, ktoré zásadne ovplyvnia samotný výber.

1. Preprava do domácnosti

Niektoré sedacie súpravy, ktoré si vyberiete, môžu spĺňať dôležité parametre, ktoré zohľadňujete pri výbere (vzhľad, cena), ale nemusia vyhovovať veľkosťou. Aby ste si nekúpili mačku vo vreci, ešte predtým, ako si vôbec budete vyberať sedaciu súpravu, si dôkladne premerajte priestory medzi zárubňami. Treba si uvedomiť, že každá sedacia súprava sa skladá z jednoduchších dielov, ale aj zo zložitejších, ktoré je problém prepchať cez vchodové dvere.

2. Umiestnenie sedačky

Pred kúpou sedačky musíte mať ujasnené, kde si ju umiestnite. Od toho bude záležať, aký typ sedačky si kúpite a akému typu sedačky sa budete vyhýbať. Pokojne si v predstihu načrtnite rozmery miestnosti, do ktorej bude sedačka umiestnená. Vyhnete sa tak dileme, či už dávno kúpený nábytok vyhodíte, alebo pôjdete svoju rozmerovo nevyhovujúcu sedačku reklamovať.

3. Materiál

Najobľúbenejšie materiály pohoviek a sedacích súprav sú koža, ekokoža a klasická látka. Materiál sedačky by ste mali vyberať podľa toho, či máte v rodine malé deti a domácich štvornohých miláčikov, ktorý svojimi pazúrami môžu poškodiť povrch. Ak máte doma malé deti a štvornohých miláčikov, odporúčame vám vybrať si skôr látkové sedačky, ako tie kožené.

4. Pohodlnosť

Dnes sa na trhu môžete stretnúť s rôznymi dizajnovými sedačkami, ktoré síce ohurujú svojou krásou, ale pohodlnosťou nie. Sedaciu súpravu si vyberajte na základe toho, ako sa na nej cítite. Vyskúšajte si ju, dôkladne si popozerajte jej stavbu. Nekupujte hneď podľa prvého dojmu a najmä podľa vzhľadu. Pri výbere sedačky musíte myslieť na pohodlnosť celej rodiny.

Tip: Nevyberajte si sedačku, ktorá nemá žiadne alebo má malé operadlo. Po dlhodobom sedení budete pociťovať veľké bolesti v chrbtici. Vyhýbajte sa aj sedačkám, ktoré sú až príliš mäkké. Nezabúdajte, že sedačka nestvrdne, práve naopak, bude mäkšia a mäkšia. Bude vysedená podstatne rýchlejšie, ako tvrdá sedačka.

ZDROJ PR článok 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje