Uvulária

uvularia

Zlatožlté, previsnuté kvety lievikovitého tvaru kvitnúce od mája do júna. Ideálna na vysadenie pod stromy a kry.

Trvalky
Názvom trvalky označujeme rastliny, ktoré nedrevnatejú. V zime ich nadzemné časti spravidla odumierajú a na jar, keď sa pôda znovu dostatočne prehreje, opäť vyrazia. Trvalky vykvitajú v rôznych obdobiach a dávajú vám tým možnosť plánovať záhradu tak, aby bola vašou pýchou po celý rok.

Výsadba
Skôr, než ich umiestnite do pôdy, nechajte trvalky nasiať vodu. Nakyprite zem v mieste výsadby, vyberte vykorenené rastliny z kultivačnej nádoby a vložte ich do pôdy. V teplom počasí nezabúdajte na poriadnu zálievku, ktorú vykonávajte vo večerných hodinách denne po dobu jedného týždňa. Týmto zaručíte, že vám bude rastlina najvyššej kvality spôsobovať radosť dlhé roky a stane sa ozdobou vašej záhrady. Nesaďte však trvalky príliš blízko jednu k druhej, lebo málo priestoru znemožňuje ich riadny vývoj a rast. Trvalky vyžadujú priepustnú pôdu s obsahom humusu.

Ochrana pred zimou
Trvalky sú spravidla odolné voči zime, ale na stále výkyvy teplôt v zimnom období reagujú často veľmi citlivo. Preto, keď vypuknú silné mrazy, je lepšie prikryť trvalky vrstvou jedľových alebo smrekových vetví. Ako ochranu pred zimou môžeme však použiť i ostrihané stonky trvaliek. Trvalky sa v zimnom období zatiahnú a začnú na jar opäť vyrážať. Keď na jar ustúpia nebezpečné mrazy, môžete zimnú pokrývku odstrániť a hneď pred začiatkom rastu prihnojiť špeciálnym hnojivom na trvalky. 

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.