Nenáročný cist purpurový

image 28132 25 v1

Táto rastlina je známa v oblasti Stredozemského mora už tisícročia a v súčasnosti sa opäť dostáva do povedomia. Nie je náročná, dobre znáša sucho a nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť. Obľubuje slnečné miesto. Má vždyzelené lístie, jej husto kvitnúce, voňavé fialovo-ružové kvety s oranžovým stredom sú veľmi pôsobivé. Kvitne: máj - september. Latinský názov: Cistus purpureus

Cist potrebuje slnečné stanovisko a chránené pred nadmernou vlhkosťou. Na pôdu je nenáročný, sadíme ho do normálnej záhradnej zeminy s obsahom piesku, aby bola vodopriepustná.

Pri pestovaní vo voľnej pôde nie je hnojenie nutné, v nádobe prihnojiť raz za čas, nejlepšie univerzálnym bio hnojivom.

Pri pestovaní v nádobe by substrát nikdy nemal byť úplne vyschnutý. Vždy polievajte, pokiaľ je suchá vrchná vrstva pôdy. Nepreliať! Vo voľnej pôde je polievanie nutné len v extrémne horúcom počasí.

Rastlinu presvetlujeme rezom kedykoľvek podľa potreby.

Cist purpurový

Prezimovanie:

Zimovzdorný, odolný do –10 °C. Pred mrazom a zimným slnkom chnániť čečinou alebo netkanou textíliou. Oblasť pri koreňoch zakryť mulčovacou kôrou alebo lístím. Mladé rastliny a rastliny v nádobách je najlepšie prezimovať na chladnom a svetlom mieste s teplotou do + 10 °C.

www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.