Egreš Invicta

egres invicta

Odroda silného rastu s dobrými predpokladmi bohatej úrody. Veľmi veľké plody príjemnej chuti. Odroda odolná voči múčnatke! 

Egreš má rád svetlé a slnečné, ale i mierne tienisté stanovisko. Pôda by mala byť vlhká, humózna a bohatá na živiny. Korene egrešu sú plytké a ploché, preto je dôležitá dostatočná zálievka. 

Pred zasadením korene trochu skráťte; nechajte, aby sa rastlina poriadne nasala vodou. Do pôdy pridajte trochu kompostu alebo prihnojte výživou na bobuľoviny. Jamka na výsadbu by mala byť asi dvakrát tak široká a hlboká, ako je koreňový bal, aby sa korene pri vysadzovaní nelámali. Polokmene a vysokokmene sa odporúča opatriť podperou. Ako ochranu pred zimou použite lístie, kompost alebo posekanú trávu a vytvorte z nich vysokú vrstvu okolo koreňov rastliny. Počas rozkladu dodáva táto vrstva rastline mnoho potrebných živín. Aj v lete je vhodné mulčovaciu pokrývku pravidelne obnovovať. 

 
 
 
 
 
 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.