egres invicta

Egreš Invicta

Odroda silného rastu s dobrými predpokladmi bohatej úrody. Veľmi veľké plody príjemnej chuti. Odroda odolná voči múčnatke! 

Egreš má rád svetlé a slnečné, ale i mierne tienisté stanovisko. Pôda by mala byť vlhká, humózna a bohatá na živiny. Korene egrešu sú plytké a ploché, preto je dôležitá dostatočná zálievka. 

Pred zasadením korene trochu skráťte; nechajte, aby sa rastlina poriadne nasala vodou. Do pôdy pridajte trochu kompostu alebo prihnojte výživou na bobuľoviny. Jamka na výsadbu by mala byť asi dvakrát tak široká a hlboká, ako je koreňový bal, aby sa korene pri vysadzovaní nelámali. Polokmene a vysokokmene sa odporúča opatriť podperou. Ako ochranu pred zimou použite lístie, kompost alebo posekanú trávu a vytvorte z nich vysokú vrstvu okolo koreňov rastliny. Počas rozkladu dodáva táto vrstva rastline mnoho potrebných živín. Aj v lete je vhodné mulčovaciu pokrývku pravidelne obnovovať. 

 
 
 
 
 
 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.