Záhradná pergola s posedením
Zdroj: GARDEON

Pergola vám poskytne príležitosti na nezabudnuteľné spomienky

Víkendové raňajky, romantická večera alebo športové hry pod prístreškom ponúknu príležitosť na unikátne zážitky. Pergola ochráni pred páliacim slnkom, dažďom, snežením, ale aj pred zvedavými pohľadmi susedov a okoloidúcich.

Pergoly z kovu si nevyžadujú žiadnu ďalšiu údržbu a majú bohatú doplnkovú výbavu. Montovaná pergola zo žiarovo pozinkovanej ocele môže byť postavená za 4 hodiny.

Záhradná jedáleň

Pergola, ktorá priestorovo nadväzuje na interiérovú kuchyňu, poskytuje príjemné zážitky zo stolovania a posedenia vonku. Nedeľný obed, rodinná večera, posedenie s priateľmi, malá oslava, to všetko sa môže diať v súkromí vašej záhrady v pohodlí prístreška. „Ako doplnkovú výbavu k takejto pergole odporúčam bočnú stenu, ktorá ochráni pred zvedavými pohľadmi, vetrom alebo dažďom. Na stenu sa zároveň dajú nainštalovať rôzne závesné systémy, kvetináče alebo príjemné osvetlenie,“ poradil technik Rastislav Matuška zo spoločnosti GARDEON, ktorá ponúka moderné montované pergoly.

Záhradná pergola s posedením
Zdroj: GARDEON

Oáza oddychu vedľa bazéna

Prístrešok alebo pergolu oceníte aj vedľa bazéna. Okrem toho, že poskytuje v lete taký prepotrebný tieň, zabezpečí aj súkromie, dostatok miesta na polohovateľné ležadlá či priestor, kde sa chránené pred slnkom môžu hrať deti.

„K bazénu určite odporúčam montovanú pergolu z kvalitného certifikovaného materiálu, ktorej nehrozí korózia a nevadí jej ani voda či vlhkosť. Okrem kvalitného materiálu určite poteší aj jej bezúdržbovosť,“ je presvedčený R. Matuška.

Externá obývačka na záhrade

Ďalšou z možností, ako využívať záhradný prístrešok, je zariadiť ho ako externú obývačku. S jednou, dvoma alebo dokonca troma bočnými stenami, s pohodlným nábytkom, ktorý tvoria kreslá, pohovka a konferenčný stolík, poskytuje príjemné zázemie obývacej miestnosti, ale na čerstvom vzduchu. „Výplňové panely bočných stien môžu byť kovové alebo drevené. Kovové sú veľmi trendy, bezúdržbové, odolné voči poškriabaniu a môžu mať farbu podľa vášho želania. Drevené vodorovné latovanie je tiež efektné, ale netreba zabúdať, že vyžaduje pravidelnú údržbu a olejovanie,“ upozornil odborník z GARDEONu.

Záhradná pergola
Zdroj: GARDEON

Hobby priestor pod pergolou

Záhradný prístrešok alebo pergolu určite ocení každý domáci majster, ktorý potrebuje v lete niečo vŕtať, brúsiť, píliť, striekať, natierať a podobne. Priestor je chránenú strechou, ale zároveň dobre vetraný a s dostatkom denného svetla. Pod záhradný prístrešok sa zmestí aj stôl na stolný tenis, obľúbený stolný futbal či hokej, terč so šípkami či trenažér na bicykel.

„Aby bol priestor pod prístreškom naozaj príjemný, je dôležité dobre si vybrať materiál na jeho strechu. Pri montovaných pergolách používame napríklad sendvičovú konštrukciu, ktorá zlepšuje termoizolačné vlastnosti strechy aj stabilitu a pevnosť prestrešenia. Dá sa použiť aj krytina s povrchovou úpravou proti vzniku kondenzátu alebo priehľadná polykarbónová krytina, ktorá prístrešok presvetlí,“ zahrnul nás praktickými radami R. Matuška.

Záhradná pergola
Zdroj: GARDEON

Je až zarážajúce, ako dokáže neveľký, ale funkčný prístrešok zmeniť kvalitu trávenia času v záhrade. Pravdepodobne sa pristihnete pri tom, že ste vonku oveľa častejšie ako pred výstavbou tohto príjemného záhradného miesta.

Zdroj: PR článok GARDEON, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje