Kompozitné materiály WPC
Zdroj: Woodplastic

Terasy z kvalitného WPC sú stávkou na istotu

V posledných rokoch výrazne rastie záujem o záhradné terasy z WPC. Zaužívaný slovenský ekvivalent anglického názvu Wood-Plastic Composite je „drevoplast“, no tomuto modernému materiálu by sa skôr hodilo označenie rozumná voľba.

Záhrada pre väčšinu z nás predstavuje oázu pokoja, kde hľadáme oddych a regeneráciu po hektickom pracovnom živote. Čoraz viac ľudí si vyberá práve terasy z WPC materiálu. Poďme si priblížiť, v čom tkvie ich čaro a na čo si treba dávať pozor pri výbere, aby vaša terasa bola naozaj bez starostí.

Terasu vyberajte starostlivo

Dosky z kompozitného materiálu na báze dreva a plastového polyméru sú esteticky zaujímavé, funkčné a ekonomicky výhodné. Ľahko sa inštalujú, vyžadujú minimum údržby, sú stálofarebné a oproti klasickému drevu majú nepomerne dlhšiu životnosť. Problém môže nastať pri výbere tej správnej terasy, pretože na trhu sa možno stretnúť aj s ponukou importovaných dosiek nie vždy porovnateľnej kvality.

Treba si tiež všímať, či sú dosky plné alebo duté a aký plast je použitý pri ich výrobe.

Masívne drevoplastové dosky WoodPlastic®, vyrábané v pomere 60 % úplne obnoviteľnej drevnej hmoty (podľa pravidiel certifikácie PEFC) a 40 % zdravotne neškodného polyméru HDPE, majú plný profil. Nemusia sa teda zložito kotviť, na rozdiel od dosiek s dutým profilom, pri ktorých môže hroziť skrútenie.

Česká spoločnosť WPC – Woodplastic je jediným tuzemským výrobcom WPC terás s licenciou Strandex, vďaka čomu disponuje najpokrokovejšou technológiou výroby drevoplastových dosiek na svete. Výhodou je aj to, že Woodplastic si systematicky buduje sieť zmluvných partnerov, ktorí záujemcom terasu z WPC ľahko a rýchlo nainštalujú, navyše sú im k dispozícii s cennými radami.

Kompozitné materiály WPC
Zdroj: Woodplastic

Atraktívne a bezpečné dosky

Ponuka 100 % recyklovateľných dosiek WoodPlastic® zahŕňa širokú škálu farieb a povrchov. Od jemne žíhanej čisto hladkej dosky cez povrchy imitujúce luxusné exotické drevo až po výraznú textúru drásaného dreva, ktorá má patinu starých podláh. Novinkou z produkcie spoločnosti Woodplastic sú terasové dosky MAX o šírke takmer štvrť metra, ktoré umožňujú vyniknúť povrchovým vzorom a zároveň uľahčujú a zlacňujú samotnú montáž.

Netoxické WPC dosky WoodPlastic® sú vymyslené tak, aby dobre a dlho slúžili, a pritom zostali reprezentatívne. Sú atraktívne, bezpečné a odolávajú všetkým rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu. Netvoria sa na nich triesky a sú rezistentné voči chlórovanej aj slanej vode. Kúzlo terás z kvalitného WPC spočíva hlavne v ich maximálnej bezpečnosti a bezúdržbovosti.

Kompozitné materiály WPC
Zdroj: Woodplastic

Už žiadne hodiny a peniaze vyhodené navyše za nátery a impregnáciu. WPC terasy stačí raz za rok opláchnuť tečúcou vodou alebo vystriekať vysokotlakovým čističom.

Viac informácií o produktoch nájdete na webových stránkach woodplastic.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti Woodplastic Slovakia s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje