Ako opraviť plávajúcu podlahu
Zdroj: YouTube

Najjednoduchší spôsob, ako opraviť medzery v plávajúcej podlahe bez jej rozoberania a vysokých nákladov

Stáva sa to v každej domácnosti s plávajúcou, vinylovou alebo drevenou podlahou. Jednoducho, skôr či neskôr sa objaví medzera, ktorá bije do očí. Ako to opraviť bez rozoberania polovice obývačky?

Budete potrebovať len:

  • malý drevený hranol,
  • silnú obojstrannú lepiacu pásku,
  • nožnice a
  • drevené kladivo.

Postup opravy plávajúcej podlahy

Odstrihneme dva pásiky z obojstrannej lepiacej pásky a prilepíme ich na drevený hranol. Odstránime ochrannú časť pásky a hranol pevne prilepíme na dosku, ktorú potrebujeme posunúť. Opatrným opakovaným úderom gumeného kladiva na hranu hranola posunieme podlahovú dosku na svoje miesto.

Postupne opakujeme po celej dĺžke podlahy. Pri drevenej a laminátovej podlahe môžeme pred priťuknutím posunutej podlahovej dosky kvapnúť na jej hranu trochu lepidla.

A áno, ak si myslíte (rovnako ako domáci majster vo videu), že ste statočne opravili všetky špáry, manželka ešte určite nejakú objaví. Ale až keď všetko odložíte. Preto si túto jednoduchú pomôcku nechajte na dosah ruky.

Text: Juraj Kováč
Zdroj: youtube.com

  1. Silvia says:

    Perfektné! Ďakujem za postup.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje