Siedma generácia IXO je výkonnejšia ako kedykoľvek predtým

Aku skrutkovač
Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Už siedma seria legendárneho akumulátorového skrutkovača IXO sa vracia v klasickej zelenej farbe a prináša so sebou mnoho nových výhod. Jeho kompaktný dizajn a všestranné použitie z neho robia nevyhnutnú súčasť výbavy každého domáceho majstra. Okrem vylepšeného motora a predĺženej doby chodu ponúka aj 360° pracovné LED svetlo, bezdrôtové použitie a množstvo užitočných nástavcov na rôzne aplikácie.

Minimalistický dizajn s neprekonateľnou silou

Nový model IXO má teraz o 20 % výkonnejší motor, pričom si stále zachováva svoj jednoduchý a kompaktný dizajn. Hoci tento malý pomocník neváži oveľa viac ako bežný ručný skrutkovač, dokáže vyvinúť krútiaci moment až 5,5 Nm. To zaručuje hladké skrutkovanie a pohodlnú manipuláciu aj pri dlhodobom používaní.

Minimalistický a kompaktný dizajn
Minimalistický a kompaktný dizajn. | Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Predĺžený čas chodu

Akumulátory Bosch sa neustále vyvíjajú, aby svojim používateľom poskytovali najvyššiu možnú kvalitu a výkon. Akumulátor s kapacitou 2,0 Ah umožňuje na jedno nabitie zaskrutkovať až 190 skrutiek, čo je takmer dvakrát viac ako pri predchádzajúcich generáciách tohto skrutkovača. Vďaka lítium-iónovej technológii takisto oceníte nízku hmotnosť a dlhú životnosť batérie.

Multifunkčné nástavce

Všestrannosť nástroja IXO podtrhuje upínací systém Easy-Click, vďaka ktorému je kompatibilný so všetkými nadstavcami IXO Collection. Okrem skrutkovania sa hodí aj na vŕtanie, rezanie, mletie korenia, miešanie grilu alebo otváranie fliaš vína. Ak máte radi praktické a jednoduché riešenia, akumulátorový skrutkovač IXO si jednoducho zamilujete.

Nadstavec na mletie korenia
Nadstavec na mletie korenia. | Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Optimálne osvetlenie pracovnej plochy

Nie vždy máte možnosť pracovať v ideálnych svetelných podmienkach. Preto má IXO zabudovaný svetelný prstenec s výkonnými LED diódami, ktoré po stlačení spúšte automaticky vyžarujú rozptýlené svetlo na pracovnú plochu. Vďaka tomu budete mať v každej situácii ideálny výhľad a pri práci vás nebudú rušiť nepríjemné tiene.

360° osvetľovací prstenec s LED diodami
360° osvetľovací prstenec s LED diodami. | Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Praktické ukladanie a nabíjanie v boxe

IXO siedmej generácie sa dodáva v praktickom úložnom boxe, ktorý chráni skrutkovač pred poškodením a umožňuje jeho jednoduché skladovanie. Väčšina používateľov však najviac vyzdvihuje možnosť dobíjania náradia priamo v boxe pomocou štandardného kábla micro USB. Takto je skrutkovač vždy bezpečne uložený, aj keď ho práve nabíjate.

Nabíjanie cez micro USB
Nabíjanie cez micro USB. | Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Ergonomická rukoväť zaručuje pohodlie a kontrolu

Montáž nábytku alebo vŕtanie políc môže byť niekedy veľmi zdĺhavé a fyzicky náročné. Preto je IXO vybavený mäkkými tlmiacimi podložkami v oblasti rukoväte, aby bola práca s ním čo najpohodlnejšia. Navyše vďaka ergonomickému dizajnu perfektne padne do ruky a poskytuje maximálnu kontrolu nad náradím.

Uhlový nadstavec pre skrutkovanie na ťažko prístupných miestach
Uhlový nadstavec pre skrutkovanie na ťažko prístupných miestach. | Zdroj: Robert Bosch odbytová s.r.o.

Prekvapenie pre domácich majstrov

Novo vydaná séria IXO so sebou prináša aj jedno prekvapenie. Od októbra umožní spoločnosť Bosch používateľom prispôsobiť si svoj úložný box. Či už ako darček pre niekoho výnimočného, alebo ako malé potešenie pre seba. Môžete si ho prispôsobiť vlastnou fotografiou, textom alebo si vybrať jeden z predpripravených motívov.

Šetrné k prírode

Okrem zlepšovania kvality a výkonu náradia sa spoločnosť Bosch zameriava aj na udržateľný prístup k výrobe. Preto je úložný box vyrobený z viac ako 90 % z recyklovaného plastu. Aj samotné IXO je čiastočne vyrobené z tohto materiálu, avšak bez toho, aby sa znížila jeho robustnosť alebo stabilita. Zmenšila sa aj veľkosť celého balenia, čím sa výrazne znížil odpadový materiál. IXO preto oceníte nielen vy, ale aj životné prostredie.

Viac informácií o novom IXO nájdete na: https://www.bosch-diy.com/sk/sk

Zdroj: PR článok Robert Bosch odbytová s.r.o.