Vstvaná skriňa

vstvana skrina

Občas máme problém s uskladnením oblečenia a iných sezónnych vecí. Môžeme sa mu vyhnúť tak, že si zhotovíme vstavanú skriňu na mieru, čím lepšie využijeme daný priestor. V tomto návode sa ráta so skriňou dlhou 5 metrov.

Kostru šatníka zhotovíme zo zvislých drevených hranolov s rozmermi 40 × 40 mm a vodorovných hranolov s rozmermi 40 × 30 mm. Zvislé hranoly pripevníme na stenu hliníkovým profilom v tvare písmena L, ktorý ukotvíme do steny pomocou rozperných príchytiek (tzv. hmoždiniek). Na fotografiách vidíme detaily spojov vodorovných a zvislých hranolov. Hranoly sú zbrúsené a natreté bielym latexom.

Tyče na zavesenie kabátov a kovanie na zavesenie nohavíc kúpime hotové. Na police použijeme drevotriesku z vyradeného nábytku. Ako zadná časť šatníka poslúži stena. Na zakrytie prednej časti použijeme látku, ktorú prichytíme na oceľové lanko. Záves môžeme nahradiť posuvnými dverami.

Ak máme šijací stroj a máme problém s jeho umiestnením, môžeme preň v stavanej skrini urobiť pracovný kútik – zatiahneme záves a pracovný kút sa skryje.

Šatník zaberá celú dĺžku steny (5 metrov) – nájde sa v ňom dosť miesta na uskladnenie šiat a sezónnych vecí alebo na pracovný kút so šijacím strojom.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteRozmery vstavanej skrine si každý musí prispôsobiť miestnosti, kde bude skriňa umiestnená, vzdialenosť zvislých hranolov treba prispôsobiť rozmerom kovania. Drevotrieskové police môžeme vyrobiť z vyradeného nábytku.

Marián Farkaš, Dunajská Streda
Foto: autor

Náš Tip: Najlacnejšie vstavané skrine pre Bratislavu a okolie

Komentáre

  1. Mila Gs500e says:

    tak to je vysloveně prasečina, tohle bych si do bytu nikdy nedal. Být autorem, tak bych se upřímně styděl

    1. preco? ak nie su peniaze, alebo ich nie je nejako vela, tak je to skvele riesenie. police sa daju casom vymenit alebo aspon natriet farbou korpusu – ak sa Ti práve to nepaci. a zaves sa moze obmienat a tiez pripadne v buducnosti vymenit za dvere na kolajnickach… podla mna je to skvele riesenie, len návod je nejako málo podrobny….

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.