Drevená skladacia stolička vhodná na balkón aj do záhrady
Zdroj: Youtube.com/BY WOOD MASTER

Nezaberie veľa miesta a hodí sa aj na záhradu či balkón. Výroba skladacej stoličky vás takmer nič nestojí

Ak radi čerpáte inšpiráciu z prác šikovných majstrov, nenechajte si ujsť nasledujúci postup na výrobu skladacej drevenej stoličky. Výborne sa hodí na záhradu, terasu, no taktiež i na malý balkón. V rozloženom stave totiž zaberie iba minimum miesta pri stene. Za okamih dva diely jednoducho zasuniete do seba a odolné drevené sedenie je na svete.

Video vám ukáže, s akým drevom pracovať a ako prakticky vytvárať medzi latkami rovnako široké medzery. Aby sa diely dali do seba bez problémov vložiť, musí byť rozpätie hlavných nosných lát sedacieho dielu menšie – minimálne odsunuté o šírku lát chrbtového dielu. Ak sa vám páči myšlienka spojiť drevo rôznych odtieňov, nezabudnite si jednotlivé komponenty vopred ošetriť vhodným náterom na drevo.

Pre vyššiu stabilitu na tvrdej podlahe zvážte zrezanie spodných hrán pod uhlom pre zvýšenie kontaktnej plochy, alebo tieto hrany opracujte zaoblením.

Pozrite si video, v ktorom nájdete detailne spracovaný postup výroby skladacej drevenej stoličky:

Nech vám žiadna novinka neunikne

Odoberajte týždenný prehľad najlepších článkov emailom

Text: Juraj Koreň
Zdroj a foto: Youtube.com/BY WOOD MASTER

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje