bezpečnostná bránka na schody
Zdroj: Peter Švitko

Bezpečnostná bránka na schody

Pri malých deťoch je potrebné dbať na bezpečnosť. V rodinných domoch so schodiskom je potrebné zabezpečiť, aby malé deti nespadli dole schodmi a nezranili sa.

Pre ochranu vnúčat na schodoch som zhotovil posuvnú bránku. Bránka na schody je zhotovená z dreveného rámu. Rám je zhotovený z hranolov 30 x 100 mm.

bezpečnostná bránka na schody
Zdroj: Peter Švitko

Jednotlivé dĺžky rámu narežeme podľa obrázka, alebo ich prispôsobíme podľa šírky schodiska. Vnútro bránky je vyplnené valcovými tyčkami. Celá zostava je spojená pomocou drevených kolíkov a lepidla Duvilax. Drevenú bráničku dôkladne obrúsime a natrieme bezfarebným lakom alebo farbou podľa zábradlia.

Bránka na zábradlie schodiska je pripojená pomocou výsuvných koľajničiek. Dĺžku koľajničiek zvolíme podľa šírky schodiska. Koľajničky sa robia až do dĺžky 1,5 m. Pre uzavretie bránky je potrebné urobiť jednoduché zatváranie. Pri tejto konštrukcii som musel zohľadniť madlo schodiska pripevnené na stene. Zavieranie bránky je navrhnuté tak, aby bránku podržalo pri jej vysunutí a aby sa dala pomocou háčika uzamknúť.  Háčik na uzamykanie je potrebné dať z vonkajšej strany, aby dieťatko nemohlo háčik odistiť.

bezpečnostná bránka na schody
Zdroj: Peter Švitko

Zhotovená bránka nezaberá na schodisku veľa miesta. Ľahko sa používa a chráni dieťatko pred úrazom na schodoch.

Peter Švitko

Príspevok sme uverejnili v rámci súťaže Majster roka 2021. Zostaňte s nami, pretože v septembri spúšťame druhé kolo hlasovania o Majstra roka!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje