Záhradný domček
Zdroj: Marianna - stock.adobe.com

Záhradný domček potrebujete mať doma aj vy

Zvažujete, že kúpite záhradný domček? Nezáleží na tom, či máte veľkú záhradu, alebo disponujete len malým pozemkom. Pekný drevený záhradný domček sa vám sem určite zmestí, len musíte nájsť vhodné rozmery.

Záhradné domčeky majú naozaj široké uplatnenie v každej záhrade. My vás v piatich bodoch skúsime presvedčiť o tom, prečo by ste mali zvážiť jeho kúpu aj vy.

1. Rôzne využitie sa vám bude hodiť v každom čase

Je zrejmé, že ako prvý vám napadne sklad náradia, nástrojov a rôznych elektrických záhradných pomôcok. Vôbec sa nemýlite. Záhradný domček predstavuje ideálne miesto, kde môžete počas zimy zazimovať kosačku či motorovú pílu. Na druhej strane budete mať potrebné náradie vždy poruke.

Domček viete využiť aj na rekreáciu. Pokiaľ doň dáte gauč, lampu a koberec, môže z neho vzniknúť malá čitáreň alebo druhá obývačka. Prípadne môže slúžiť deťom aj na prespanie. Ak máte veľkú rodinu či veľa priateľov, priestor zároveň využijete aj ako hosťovský domček.

2. Pracovná voľnočasová aktivita

Chcete využiť svoj čas na záhrade a robiť niečo zmysluplné? Skúste si objednať záhradný domček a svojpomocne ho zmontovať. Mnohí ľudia majú radi manuálnu prácu a radi si mnohé veci montujú sami. Niekedy je to však skutočná výzva. Ak takí zruční nie ste, nemusíte sa obávať. Montáž si viete objednať priamo od predajcov.

3. Otázka zdravia

Záhradné domčeky sú vyrobené prevažne z dreva. Ide o prírodný materiál, ktorý vytvára vhodné prostredie pre lepšie a plynulejšie dýchanie. Drevo zároveň dokáže brániť vstupu niektorých plynov, preto vzduch v domčeku je iný ako vzduch vo vašom dome. Ak máte doma alergikov alebo vás často bolí hlava, kúpte si záhradný domček a pravidelne doň chodievajte relaxovať. Uvidíte, že sa vám uľaví.

Drevené domčeky do záhrady
Zdroj: scott – stock.adobe.com

4. Estetický prvok

Existuje veľa praktických vecí či nábytku, ktoré môžu byť vnímané ako estetické doplnky. Do tejto kategórie spadá aj záhradný domček. Ak máte v oku cit pre exteriérový dizajn, pekný drevený záhradný domček ideálne doplní vašu záhradu. Nielenže bude záhrada vyzerať plnšie a domček bude akousi jej dominantou, zároveň ho využijete prakticky na čokoľvek.

5. Zoženiete aj model s terasou

Vždy ste túžili po terase, ale váš dom ňou nedisponuje? Teraz máte príležitosť. Niektoré záhradné domčeky sa dajú kúpiť s pristavanou malou terasou. Preto môžete domček prakticky využívať ako sklad, a zároveň mať vonku na terase sedačky so stolíkom. Vytvoríte si tak vaše malé bezpečné miesto, kam sa kedykoľvek počas dňa môžete uchýliť.

Vy ste si už našli svoj záhradný domček?

Zdroj: PR článok domceknazahradu.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje