Súťaž Majster roka 2021: Záhony v skleníku

záhony v skeníku
Zdroj: Jaromír Hes

Partnerka chcela do skleníka záhony, no bez možnosti vniknutia krtka. Pustili sme sa do práce.

Tak sme to vybetónovali, opálili dosky a poskladali. Pripol som nopovú fóliu, jazierkovú fóliu, a nakoniec sme pridali krásnu černozem. Už nám aj rastie malá úroda.

záhony v skeníku
Zdroj: Jaromír Hes
záhony v skeníku
Zdroj: Jaromír Hes
záhony v skeníku
Zdroj: Jaromír Hes

Jaromír Hes

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2021 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete na tomto linku:

Staň sa Majstrom roka 2021 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

 1. Nechce sa mi verit, ze niekto si vybuduje sklenik a zabetonuje spodok, absolutne ziadna ekologia, ziadny suzvuk s prirodou, otras. Toto nie je hodne Majstra roka, normalne pan majster, je mi za vas do placu. Znicit si takto kus zeme kvoli krtkovi…

 2. Stačilo dať pletivo proti krtom. Betón nepatrí do záhrady. Paradajky sa tak blízko vedľa seba nesadia. Kto vyberá tieto príspevky 🤔

 3. Tomas a Kika, nevidím v tom nič zlé ak si niekto spraví pod skleníkom betónovú platňu. Neviem čo to má spoločné s ekológiou alebo súzvukom s prírodou. Jednak nie je problém s krticami a nakoľko je v skleníku vysoká vlhkosť, je pod nohami sucho. Aj ja mám vybetónované dno v ktorom mám zabudované vykurovanie napojené na dom. Pán/i Kika, pozri sa koľko betónu je v každom dvore v podobe zámkovej dlažby, chodníkov, altánkov či rôznych iných vecí. Aká je to ekológia alebo súzvuk s prírodou ak na dvore je bordel, chlievy alebo iný neporiadok. Mne nie je z Teba do plaču, len nechápem čo niekto vypotí v domnení, že napísal niečo múdre. Okrem iného, Majster roka nie je o betóne ale viac – menej o tom, čo si domáci majstri vyhotovia sami. Môže to byť aj niečo, čoho súčasťou je aj betónová platňa.

 4. Sorry Miro, je to nechutne, maximalne nevkusne, neekologicke, skoda zeme. Mam 26, zijem v panelaku, co je len beton a tehly, ale problem s krtincami sa da aj inak riesit predsa, normalne si to este obhajujte. Toto tu nema co robit, nie je to majstrovstvo, zhnusit si kusok zeme betonom, jasne ze si to budete obhajovat, ked sam mate taky isty skvost. Verim, ze skleniky s betonom si dalsie generacie odmietnu tvorit. 🙂 Zimne zahrady pri dome, prosim. Ale zvlast to tresknut do zahrady a este sa tym chvalit, ze proti krtkom beton… Su siete, tehly na dno, je tolko inych moznosti… Nastastie vacsina by si takuto sasovinu do zahradky nedala. Betonova platna v inom projekte, dobre, spravi si garaz, spravi si sam dom ale nie sklenik s betonovou platnou! 🙁 Co to tam nevidite? Ach.

 5. Miroslav says:

  Pani Kika, anglické oslovenie na Slovensku Slovákom Slováka je omnoho nevkusnejšie. Tak isto je nevkusné reťazou priviazaný pes o búdu pred vchodom do domu. Nechutné sú jeho exkrementy okolo. Na rozdiel od Teba, ja od 26-tich rokoch bývam vo svojom rod. dome. Nič som neobhajoval iba som napísal, prečo som spravil betónovú platňu a aké má výhody. Na rozdiel od Teba viem o čom hovorím, nakoľko mám skleník od roku 1987 s vykurovaním podlahy, napojeným na vodu a el. sieť. To všetko je zabudované práve v tejto platni. Ak by tam nebola, vieš koľko krtov, hryzcov, myší a rôznej inej škodlivej hávede by sa tam chodilo hriať? Čo je ekologickejšie, nepustiť ich dnu alebo ich likvidovať? Pletivo je po 8-12 rokoch s časti rozpadnuté. Nejde mi do hlavy, že Ti pri modernom dome nevadia železobetónové ploty v barokovom štýle alebo celobetónové, kadejaké neforemné prístrešky atď…, ale ohromne Ti vadí betónová platňa pod skleníkom, ktorú z vonku nie je vôbec vidieť. To čo Ty nazývaš ,,šašovinou,, je naukladať tehly na dno skleníka, umiestnenie sadrového vodníka, bociana, draka alebo iné ,,ozdoby,, do záhrady, ale isto nie je to betónová platňa, ktorú z vonkajšej strany nevidno. Udivuje ma aj, že betónová obruba Ti nevadí, hoci ju vidno aj z vonku. Myslím si, že vo svojich 26-tich rokoch ,ešte nie si celkom vyzretá na to aby si posudzovala čo je nevkusné alebo hnusné, hoci aj z betónu. Ak si sa neurazila, daj tel. č..a pošlem Ti foto ako sa dá skombinovať zeleň a betón.

 6. Dobrý deň pán Miro
  Mne osobne sa Váš skleník páči. Aj my plánujeme skleník a tiež bude na betónovej platni. Váš projekt je super.

 7. Miroslav says:

  Dobrý deň p. Zuzana, skleník na foto nie je môj, ale zrejme p. Hesa. Ja som si svoj zhotovil komplet celý sám. Je zapustený cca 80 cm v zemi na platni ktorú, ak by nebolo vo vnútri stredového chodníka, by vôbec nebolo vidieť. Záhony som dal málo pod úroveň základu, aby som sa nemusel ohýbať. Základ pod skleníkom je asi 5cm nad pôvodným terénom a kovový rám skleníka je 3 cm od vonkajšieho kraja základu. Čiže, vyčnievanie betónu je úplne minimálne. Schvaľujem Vaše rozhodnutie so stavbou skleníka a doporučujem zabudovať pri stavbe prívod elektriky, vody, prípadne kúrenie. Pani Zuzana, je na Vás či dáte na ,,múdrosti,, Kiki,, alebo sa budete riadiť vlastným rozumom.

 8. Jasne Miro máš svätú pravdu a tie ekologické hovada z cinzaku nech choda pešo,nebo na vololoch a ne sa robiť zaujimavi

 9. najskor tam pise nejaka suseda ktora ma iny problem…. nic nove pod slnkom

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.