Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Majster roka 2023: Plot a brána z nerezovej ocele

Dobrý deň, volám sa Filip a mám 21 rokov. Rodičia mali na dome starý plot, tak som sa rozhodol vyrobiť a namontovať im nový z nerezovej ocele. Výroba v domácich podmienkach bola náročná, ale zvládol som to.

Výroba z nerezovej ocele ma veľmi baví, nakoľko sú s ňou takmer neobmedzené možnosti. Učím sa s ňou pracovať už takmer od svojich sedemnástich rokov.

Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Najprv som si vypracoval potrebné výkresy a následne som si narezal materiál na pásovej píle a pokračoval som zváraním metódou TIG.

Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš
Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš
Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Všetky zvary som veľmi detailne obrúsil, alebo chemicky vyčistil. Následne bolo na rade narezať dosky, nalakovať a namontovať ich do rámov.

Filip Hataš

Z celej výroby som si spravil aj videá:

Hľadáme Majstra roka 2023: Pošlite nám svoj projekt a vyhrajte farby na celý dom!

Ako sa zapojiť do súťaže

  1. Marián says:

    … veľmi pekná práca … len jeden návrh do budúcna … vo veľkom sa v EÚ inštalujú fotovoltaické panely na slnečné strechy, ale aj bifaciálne (obojstranné) solárne panely do slnkom zaliatých plotov (balkónov) okolo rodinných domov … teda – namiesto drevených doštičiek dať do nerez rámov niečo – čo nasledujúcich 30-50 rokov bude zo slnka generovať elektrinu (a ani sneh v zime z FVE panelov v plote ometať netreba) … 😉

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.