Majster roka 2023: Plot a brána z nerezovej ocele

Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Dobrý deň, volám sa Filip a mám 21 rokov. Rodičia mali na dome starý plot, tak som sa rozhodol vyrobiť a namontovať im nový z nerezovej ocele. Výroba v domácich podmienkach bola náročná, ale zvládol som to.

Výroba z nerezovej ocele ma veľmi baví, nakoľko sú s ňou takmer neobmedzené možnosti. Učím sa s ňou pracovať už takmer od svojich sedemnástich rokov.

Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Najprv som si vypracoval potrebné výkresy a následne som si narezal materiál na pásovej píle a pokračoval som zváraním metódou TIG.

Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš
Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš
Nerezový plot
Zdroj: Filip Hataš

Všetky zvary som veľmi detailne obrúsil, alebo chemicky vyčistil. Následne bolo na rade narezať dosky, nalakovať a namontovať ich do rámov.

Filip Hataš

Z celej výroby som si spravil aj videá:

Hľadáme Majstra roka 2023: Pošlite nám svoj projekt a vyhrajte farby na celý dom!

Ako sa zapojiť do súťaže

Komentáre

  1. … veľmi pekná práca … len jeden návrh do budúcna … vo veľkom sa v EÚ inštalujú fotovoltaické panely na slnečné strechy, ale aj bifaciálne (obojstranné) solárne panely do slnkom zaliatých plotov (balkónov) okolo rodinných domov … teda – namiesto drevených doštičiek dať do nerez rámov niečo – čo nasledujúcich 30-50 rokov bude zo slnka generovať elektrinu (a ani sneh v zime z FVE panelov v plote ometať netreba) … 😉

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.