Plotové dosky z kompozitu
Galéria (4) Zdroj: WPC - WoodPlastic

Keď nový plot, tak z materiálu WoodPlastic®

Nevyspytateľné rozmary počasia, agresívny prach v ovzduší, bazénová chémia a celý rad ďalších negatívnych vplyvov urýchľujú degradáciu plotov, terás či obkladov stien v exteriéri a výrazne zvyšujú nároky na ich údržbu. Riešením sú ploty z materiálu WoodPlastic®, ktoré si zvládne väčšina z nás namontovať sama.

Galéria

Plotové dosky z kompozitu
Plotové dosky z kompozitu na terase
Plotové dosky z kompozitu

Plotové profily od českej spoločnosti WPC – WoodPlastic disponujú zárukou na materiál až 25 rokov. Ekologicky šetrné dosky sa vyrábajú z kompozitu čistej drevitej múčky obohatenej o vysokohustotný polymér rovnakého typu, aký sa používa na výrobu hračiek. Na rozdiel od terasových dosiek majú plotovky obojstranný povrch a sú opatrené nadčasovým dizajnom rady Forest Plus.

Plotové dosky z kompozitu na terase
Plotové dosky od firmy WPC – WoodPlastic. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

Pre plotové profily z materiálu WoodPlastic® je typický výrazný prírodný vzor s nepravidelnou pigmentáciou umocňuje dojem dreva. Vďaka ponuke piatich farebných odtieňov možno ploty vhodne kombinovať s terasami od rovnakého výrobcu. Plotovky majú štandardné rozmery 3600 x 120 x 11 mm, ale možno ich objednať aj kratšie. Dosky sú určené k stavbe plotov, výplní plotových polí, zásten, ale možno ich použiť aj ako obklady stien.

Plotové dosky z kompozitu
Plotové dosky od firmy WPC – WoodPlastic. | Zdroj: WPC – WoodPlastic

Plotové dosky WoodPlastic® si zachovávajú všetky kľúčové vlastnosti po niekoľko rokov – nešedivejú, nelámu sa, pôsobia atraktívne, a to všetko bez nutnosti akýchkoľvek ochranných náterov, brúsenia či impregnácie. Stačí ich raz do roka opláchnuť vodou. Vzhľadom na to, že sa s doskami z kvalitného kompozitu dá pracovať ako s drevom, zvládne montáž takéhoto plota každý aspoň trochu zručný človek.

Na stránkach firmy WPC – WoodPlastic nájdete pod záložkou Ploty podrobný montážny návod vrátane informácií o údržbe, záruke či technických špecifikáciách.

Viac na www.woodplastic.sk

Zdroj: WPC – WoodPlastic

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje