Majster roka 2022: Záhradný obraz zo starého okna

Záhradný obraz zo starého okna
Zdroj: Michaela Partlová

Rada by som sa do súťaže zapojila s mojím zmajstrovaným záhradným obrazom. Susedia momentálne prerábajú veľmi starý dom, tak som si od nich vypýtala 1 okno, ktoré bolo na vyhodenie.

Vybrala som z neho sklo, odrezala pánty a ostatné kovové časti, ktoré boli na ráme zbytočné. Celý rám som prebrúsila. Na zadnú stenu som priklincovala tenkú preglejku. Tú som najprv natrela adhéznym mostíkom, aby som zdrsnila povrch dosky a potom som ju ešte natrela hydroizoláciou, tak isto aj celé vnútro rámu.

Záhradný obraz zo starého okna
Zdroj: Michaela Partlová

Zo starého pletiva som vystrihla zodpovedajúci rozmer a priklincovala som ho navrch rámu. Celý rám som vysypala zeminou zmiešanou s perlitom a pieskom. Z mojej už existujúcej skalky som si pobrala odnože rastlín a zasadila opatrne do pletiva. Rastlinky sa budú ešte cca mesiac zakoreňovať a potom môže ísť obraz na stenu do záhrady ako ozdoba.

Záhradný obraz zo starého okna
Zdroj: Michaela Partlová
Záhradný obraz zo starého okna
Zdroj: Michaela Partlová

Veľmi sa mi páčia takéto jednoduché veci, aj keď trošku snahy to vždy vyžaduje. Dobré je, že sa dá skoro vždy všetko použiť – čo nájdete okolo seba.

Michaela Partlová

Zapojte sa aj vy do súťaže Majster roka 2022 a vyhrajte! Všetko o súťaži nájdete tu:
Staň sa Majstrom roka 2022 a vyhraj farby na celý dom!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.